16. apríla 2016

Slovenky vedú nad Kanadou 1:0, Cibulková zdolala Abandovú

Na snímke Dominika Cibulková (Slovensko) odvracia loptičku Francoise Abandovej (Kanada) v barážovom stretnutí Slovensko - Kanada o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie v Bratislave 16. apríla 2016. Foto: TASR/Štefan Puškáš
Bratislava 16. apríla (TASR) - Slovenské tenistky vedú po úvodnej dvojhre barážového stretnutia o účasť v I1. svetovej skupiny Pohára federácie nad Kanadou 1:0. O prvý bod pre tím kapitána Mateja Liptáka sa na antuke v bratislavskom NTC postarala slovenská dvojka Dominika Cibulková, ktorá si poradila s kanadskou jednotkou Francoise Abandovou za dve hodiny 4:6, 6:3, 6:1. V druhom singli si zmerali sily Anna Karolína Schmiedlová a Alexandra Wozniaková.

Abandová hneď v úvodnom geme prelomila podanie Cibulkovej a výhodu brejku pretavila v zisk prvého setu. Kanaďanka kvalitne servovala, dokázala držať so Slovenkou krok pri dlhých výmenách od základnej čiary a zakončovať víťaznými forhendmi, V druhom dejstve Cibulková, pre ktorú to bol prvý zápas na antuke po takmer dvojročnej prestávke, pridala na agresivite. Po rýchlom brejku odskočila súperke na 4:1 a vynútila si rozhodujúci set. V ňom ovládla dvorec v Aegon aréne a nadviazala na triumf nad Abandovou z Montrealu 2014.

Vo fedcupovej histórii ide o tretí vzájomný súboj oboch krajín, stav je nerozhodný 1:1. Slovenky majú Kanaďankám čo odplácať. V apríli 2014 totiž prehrali na harde v Quebecu 1:3 a vypadli zo svetovej skupiny. Začiatkom februára podľahli doma Austrálii 2:3 a rovnako ako vlani musia bojovať o zotrvanie v druhej najlepšej osmičke. Kanaďanky pricestovali do Bratislavy bez svojej líderky Eugenie Bouchardovej, ktorá utrpela minulý týždeň na turnaji v americkom Charlestone zranenie brušného svalu.