18. augusta 2007

Slovenky zdolali i Turecko, vyhrali Uniqua Cup

Slovenské basketbalové reprezentantky, ktoré sa pripravujú na dodatkovú kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy 2007 v Taliansku, vyhrali aj svoj druhý duel na Uniqua Cup-e v maďarskom Györi a ...

GYÖR 18. augusta (WEBNOVINY) - Slovenské basketbalové reprezentantky, ktoré sa pripravujú na dodatkovú kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy 2007 v Taliansku, vyhrali aj svoj druhý duel na Uniqua Cup-e v maďarskom Györi a stali sa tak celkovým víťazom podujatia. V sobotňajšom stretnutí si zverenkyne trénera Vladimíra Karnaya poradili s favorizovaným výberom Turecka 85:81 po predĺžení (74:74, 45:35). Predtým v piatok zdolali Slovenky aj domáce Maďarsko 73:55 (41:21). O konečnom poradí na druhej a tretej priečke na Uniqua Cup-e rozhodne nedeľňajší súboj Maďariek s Turkyňami.

Celé stretnutie Sloveniek proti Turecku prebiehalo ako na hojdačke. V druhej štvrtine si zverenkyne V. Karnaya výbornou obranou dokázali vybojovať desaťbodový náskok, no absolútne im nevyšla tretia desaťminútovka, ktorú prehrali jednoznačne 8:22. V štvrtej časti hry zmenil tréner Slovenska obranu na zónovú, čo pomohlo. Slovenky zastavili silný nápor súpera a zlepšeným výkonom si vynútili predĺženie. V ňom mali viac šťastia a nakoniec zvíťazili 85:81.

Slovensko - Turecko 85:81 po predĺžení (19:21, 26:14, 8:22, 21:17 - 11:7)
Zostava a body SR: Jalčová 15, Žirková 10, Lásková 9, Jurčenková 6, Luptáková 2 (Michulková 21, Kupčíková 9, Ivanová 7, Borovičková 4, Kováčová 2, Oravcová 0)
Najviac bodov Turecka: Yialmazová 14, Caeglarová 11
TH: 10/7 - 24/19, fauly: 19 - 16, trojky: 14/4 - 20/8, 100 divákov

Ivan Benninghaus (vedúci družstva SR): "Víťazstvo v tomto stretnutí i na turnaji nás veľmi teší. Sobotňajší duel bol kvalitatívne lepší ako ten piatkový proti domácim. Turkyne budú hrať na ME, na ktoré sa my iba pokúšame prebojovať. O to viac nás teší, že sa nám ich podarilo zdolať. Hrali agresívne a mali veľmi dobrú úspešnosť streľby. Nás podržala tentoraz presnou rukou aj striedajúca Michulková."