01. augusta 2013

Slovenská hokejová 20 deklasovala Čechov 5:0

Na snímke útočník Slovenska Stanislav Horanský (v strede) strieľa úvodný gól zápasu do bránky Česka počas zápasu medzinárodného letného turnaja U20 Summer Hockey Challenge medzi Slovenskom a Českom na Zimnom štadióne v Poprade ...

Na snímke útočník Slovenska Stanislav Horanský (v strede) strieľa úvodný gól zápasu do bránky Česka počas zápasu medzinárodného letného turnaja U20 Summer Hockey Challenge medzi Slovenskom a Českom na Zimnom štadióne v Poprade 1. augusta 2013. Foto: TASR/Oliver Ondráš
Poprad 1. augusta (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov odštartovali na prestížnom medzinárodnom turnaji U20 Summer Hockey Challenge v Poprade vysokým víťazstvom nad rovesníkmi z Česka 5:0.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša viedli po úvodnej tretine zásluhou Horanského 1:0. V druhej už úplne ovládli hru a svojmu súperovi nasúkali štyri góly, pričom až tri z nich dali v početnej výhode.

Mladých Slovákov čaká v piatok o 17.00 h duel s Nemeckom, vystúpenie na turnaji zakončia v sobotu o 14.30 proti švajčiarskej reprezentácii.

V úvodnom štvrtkovom zápase triumfovali Švajčiari nad Nemeckom 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

sumár:

Slovensko - Česko 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)

Góly: 5. Horanský (Gríger), 23. Lantoši, 29. Tibenský (Lantoši, Kolena) , 32. Daňo (Reway, Gachulinec), 37. Horanský (Gríger). Vylúčení: 5:6, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 463 divákov

prvý zápas:

Nemecko - Švajčiarsko 1:2 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0 0:1)

Góly: 2. Laub (Koslowski) - 36. Praplan (Dünner, Frick), rozh. nájazd: Bertschy, 135 divákov