12. novembra 2010

Slovenská osemnástka opäť uspela po nájazdoch

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov zvíťazila v piatkovom stretnutí na turnaji štyroch krajín v Trnave nad výberom Dánska 4:3 po samostatných nájazdoch. Mladí Slováci dosiahli na ...

hokejhokejky Foto: SITA TRNAVA 12. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov zvíťazila v piatkovom stretnutí na turnaji štyroch krajín v Trnave nad výberom Dánska 4:3 po samostatných nájazdoch. Mladí Slováci dosiahli na podujatí druhé víťazstvo v nájazdovom rozstrele a v sobotu o 15.30 h ich čaká súboj o celkové prvenstvo s Nemeckom, ktoré má na svojom konte o bod viac. Stretnutie Slovenska s Dánskom bolo dlho vyrovnané a otvorené do poslednej minúty. Dáni viedli 1:0 i 2:1, Slováci vždy dokázali vyrovnať a v polovici zápasu išli dokonca do vedenia 3:2, ktoré si udržali necelých 9 minút. V záverečnej časti hry nechcel ani jeden tím spraviť chybu a skóre sa nemenilo. V predĺžení nevyužili zverenci Jozefa Frühaufa dlhú presilovú hru, krátko aj o dvoch hráčov, a muselo sa rozhodnúť až v samostatných nájazdoch. V druhej sérii sa presadil Filip Vaško a zabezpečil pre svoj tím dôležité body.

Výsledky - Turnaj 4 krajín reprezentácií do 18 rokov - Trnava:

Slovensko "18" - Dánsko "18" 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 10. Bíreš (Korím), 26. T. Mikúš (B. Rapáč, D. Hudec), 31. B. Mráz (Bagin), rozhodujúci sam. nájazd Vaško - 2. Knudsen, 17. Ehlers, 39. Skov
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Rudý - Bundil, Horínek

Bielorusko "18" - Nemecko "18" 2:6 (2:1, 0:1, 0:4)

Poradie po piatkovom druhom hracom dni: 1. Nemecko 5 bodov, 2. Slovensko 4, 3. Dánsko 2, 4. Bielorusko 1

Zostávajúci program Turnaja štyroch krajín v Trnave:
Sobota 13. novembra: Dánsko "18" - Bielorusko "18" (12.30), Slovensko "18" - Nemecko "18" (15.30)