25. augusta 2018

Slovenská osemnástka vyhrala hokejový turnaj OH nádejí v Budapešti

Ilustračná fotografia.

Ilustračná fotografia. Foto: TASR
Budapešť 25. augusta (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov sa stali víťazmi Turnaja olympijských nádejí v Budapešti. Prvenstvo na podujatí spečatili v sobotu, keď na záver zdolali domácich rovesníkov po tuhom boji 4:2. S Maďarmi síce prehrávali na začiatku druhej tretiny 0:2, ale dokázali skóre otočiť, dvakrát presne namieril František Gajdoš, po jednom góle strelili Artur Turanský a František Kupka.

Zverenci Viliama Čacha si udržali na turnaji stopercentnú bilanciu, keď vyhrali všetky tri stretnutia. Vo štvrtok zvíťazili nad o dva roky staršími rumunskými reprezentantmi 4:3 po predĺžení a v piatok deklasovali poľskú "osemnástku" 7:1.

Turnaj olympijských nádejí v Budapešti (zdroj: hockeyslovakia.sk):

SR "18" – Maďarsko "18" 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Góly SR:
6. Gajdoš (Kupka, Jevoš), 35. Turanský (Chromiak, Hlaváč), 49. Kupka, 59. Gajdoš. Vylúčení: 10:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Zostava SR: Latkóczy – Hlaváč, Ganz, Vereš, Gajdoš, Lavička, Droppa, Hudák, Veteška – Sojka, Turanský, Chromiak - Petriska, Jevoš, Kupka - Bača, Drábek, Eliaš - Jendek, Škultéty, Ďuriš