Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

21. júla 2007

Slovenské divadlo súčasťou Stredoeurópskeho kolotočaDivadelný ústav Bratislava aj tento rok bude spolupracovať s viedenským divadlom Theater Brett pri organizovaní festivalu Stredoeurópsky divadelný kolotoč. Organizátori podujatia a umeleckí riaditelia ...Zdieľať

BRATISLAVA 21. júla (WEBNOVINY) - Divadelný ústav Bratislava aj tento rok bude spolupracovať s viedenským divadlom Theater Brett pri organizovaní festivalu Stredoeurópsky divadelný kolotoč. Organizátori podujatia a umeleckí riaditelia festivalu, Ludvik Kavin a Nika Brettschneider, si totiž na festivale Nová dráma / New Drama 2007 vybrali do programu festivalu rakúskeho, českého, poľského, slovenského a maďarského divadla tri slovenské inscenácie. Agentúru SITA o tom informovala Dominika Zaťková z projektovo-marketingového oddelenia Divadelného ústavu.

Divákom sa predstaví hra Cely prievidzského divadla P.A.T v réžii Slávky Daubnerovej. Na festivale vystúpi aj Divadlo Kaplnka Vysokej školy múzických umení a Štúdio 12 Bratislava s drámou Hany Naglik Jurgova Hana.

Festivalovým návštevníkom sa predstaví aj Bábkové divadlo na Rázcestí z Banskej Bystrice s inscenáciou Citová výchova hadej ženy.

Súčasťou slovenskej časti festivalu bude tiež výstava z produkcie Divadelného ústavu Bratislava v priestoroch divadla a projekcia dokumentárneho filmu My zdes v réžii Jara Vojteka. Program obohatí aj scénické čítanie súčasnej slovenskej hry Almtraum v nemeckom preklade a v podaní hercov viedenských divadiel, spojené s diskusiou s autorkou Annou Gruskovou.

Festival sa bude konať v októbri a novembri vo Viedni.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tomáš Janovic skolaboval a na Pohodu neprišiel
<< predchádzajúci článok
Vo Vajnoroch objavili pozostatky kostola z 13. storočia