Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. novembra 2023

Slovenské firmy sa chcú zapojiť do obnovy Ukrajiny, aktuálne prebieha druhá medzinárodná konferencia ReBuild UkraineSlovenskí podnikatelia majú opäť príležitosť nadviazať nové kontakty s partnermi zo súkromnej ako aj verejnej sféry z Ukrajiny. Ekonomický projekt Európy Ako na sociálnej sieti informujeZdieľať
401589436_313532348123048_3141436074370053817_n 676x451 15.11.2023 (SITA.sk) - Slovenskí podnikatelia majú opäť príležitosť nadviazať nové kontakty s partnermi zo súkromnej ako aj verejnej sféry z Ukrajiny.

Ekonomický projekt Európy


Ako na sociálnej sieti informuje Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO), v týchto dňoch totiž prebieha druhá medzinárodná výstava a konferencia ReBuild Ukraine 2023. Veľtrh je zameraný na obnovu Ukrajiny a Slovensko je jednou z 26 krajín, ktoré počas neho prezentuje 23 slovenských firiem zo stavebného a energetického sektora. Akcie sa okrem iných zúčastňujú aj predstavitelia 26 ukrajinských municipalít.

Viac o téme: Vojna na UkrajineObnova Ukrajiny sa podľa viacerých odborníkov stáva najväčším ekonomickým projektom v Európe. Už teraz sa odhaduje na stovky miliárd dolárov.

Podujatie ReBuild Ukraine


V rámci nej sa hovorí o projektoch na letiskách, či pri výstavbe nových ciest a mostov. Potrebné budú aj investície do nových bytov, kancelárií, logistických a priemyselných parkov, obrovský bude aj trh pôžičiek.

ReBuild Ukraine je medzinárodné podujatie, ktoré sa už druhýkrát koná v poľskej Varšave. Na podujatí sa stretávajú ukrajinské orgány, miestne komunity a podniky, medzinárodné finančné inštitúcie a podniky z iných krajín, ktoré majú záujem o obnovu krajiny.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: SITA.sk - Slovenské firmy sa chcú zapojiť do obnovy Ukrajiny, aktuálne prebieha druhá medzinárodná konferencia ReBuild Ukraine © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zem je dostatočne veľká na to, aby boli úspešné obe krajiny, povedal Si Ťin-pching po stretnutí s Bidenom
<< predchádzajúci článok
Islandské úrady budujú okolo geotermálnej elektrárne ochranné múry pred prúdmi lávy, vedci varujú pred sopečnou erupciou