08. októbra 2016

Slovenské hádzanárky prehrali s Islandom. Na turnaji skončii štvrté

Tréner slovenskej ženskej hádzanárskej reprezentácie Dušan Poloz

Tréner slovenskej ženskej hádzanárskej reprezentácie Dušan Poloz Foto: TASR/Pavel Neubauer
Zielona Góra 8. októbra (TASR) - Slovenské hádzanárky obsadili na turnaji štyroch krajín v poľskej Zielonej Góre posledné štvrté miesto. V sobotu prehrali v súboji o umiestnenie s Islandom tesne 25:26. Zverenky trénera Dušana Poloza deň predtým nestačili v semifinále na domáce Poľsko 18:28.

Turnaj vyhrali Švédky, ktoré vo finále zdolali Poľky 31:27. Podujatie bolo pre slovenské hádzanárky súčasťou prípravy na novembrový turnaj prvej fázy kvalifikácie MS 2017 na domácej pôde v Šali.

Duel o tretie miesto odštartovali lepšie Slovenky, ktoré už po piatich minútach viedli presvedčivo 5:1. Súper ale postupne korigoval skóre, v 10. minúte prehrával už iba 4:6 a sedem minút pred prestávkou stíhaciu jazdu zakončil vyrovnávajúcim zásahom na 11:11. Slovenky síce v prestávke viedli o dva góly, ale aj po zmene strán to bol vyrovnaný duel a drámu rozuzlila až koncovka. Islanďanky skórovali v záverečných sekundách zo svojho posledného útoku a pripísali si tak tesné víťazstvo.

Turnaj štyroch krajín v hádzanej žien v Poľsku:

o 3. miesto:

Slovensko - Island 25:26 (15:13)

Zostava a góly SR: Medveďová, Súlovská - Jakubisová 2, Školková 2, Rajnohová 2, Minárčiková, Rebičová 3, Kučerová 8, Mikulčík 3, Habánková 2, Kostelná 1, Rechtorisová 1, Pastorková, Bačíková, Klučková 1. Rozhodovali: Jerlecki, Labuň (obaja Poľ.), vylúčenia: 4:5, 7m hody: 7/7 - 4/2

finále

Švédsko - Poľsko 31:27 (20:14)

Dušan Poloz, tréner SR:"V semifinále sme to mali proti semifinalistkám uplynulého svetového šampionátu Poľkám veľmi ťažké a prejavila sa kvalita domáceho celku. Proti Islandu to už z našej strany bolo lepšie, hoci pre mňa je až 26 inkasovaných gólov príliš veľa. Pred kvalifikáciou budujeme prakticky opäť nový tím a tak nás tento turnaj posunul dopredu. Pred novembrovým turnajom v Šali by som privítal ešte aspoň jeden prípravný duel, pretože káder určite čakajú nejaké zmeny."