14. júna 2009

Slovenské hádzanárky prehrali s Maďarskom, na MS nepostúpia

Slovenské hádzanárky sa nepostarali o senzáciu v podobe vyradenia veľkého favorita v II. fáze kvalifikácie o postup na XIX. svetový šampionát v Číne (5. - 20. decembra 2009). Zverenky trénera ...

NYÍREGYHÁZA 14. júna (WEBNOVINY) - Slovenské hádzanárky sa nepostarali o senzáciu v podobe vyradenia veľkého favorita v II. fáze kvalifikácie o postup na XIX. svetový šampionát v Číne (5. - 20. decembra 2009). Zverenky trénera Ľubomíra Popluhára po minulotýždňovej tesnej prehre v Partizánskom 21:22 podľahli Maďarsku aj v nedeľňajšej odvete v Nyíregyháze 22:33 (11:18) a na MS, na ktorých naposledy štartovali pred 14 rokmi, nepostúpili. Účasť si podľa očakávania vybojovali Maďarky, hoci Slovenky ich v prvom súboji dvojzápasu play-off výrazne potrápili.

Výsledok - II. fáza kvalifikácie MS žien 2009 - odveta - nedeľa:

Maďarsko - Slovensko 33:22 (18:11) - prvý zápas 22:21, na MS postúpilo Maďarsko
Zostavy a góly:

Maďarsko: O. Herrová, Pastrovicsová - Vértenová 3, Vinczeová 3, Orbánová 4, K. Tóthová 4, Szabóová 1, Mörtelová 1, T. Tóthová 6, Tomoriová 2, Bognárová 1, Szucsánszka 5/1, Hornyáková 2, Sopronyiová 1/1
Slovensko: Ž. Tóthová, Grandtnerová - Halásová, Trochtová 1, Stuparičová 4, Hodošková, Súkenníková, Z. Janšáková 1, Jakubisová 3/1, Dubajová 3, Pajtášová 2, P. Popluhárová 3/1, Beňušková 3/2, M. Školková 2
Pok. hody: 5/2 - 6/4, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Hintenaus a Schneider (obaja Rak.), 3000 divákov

Maďarky začali odvetu vo veľkej pohode. Dobre im chytala O. Herrová (5 úspešných zákrokov v úvodnej desaťminútovke) a za prvých sedem minút nastrieľali štyri góly. Až potom dovolili prvýkrát skórovat aj slovenskému družstvu. Po presnom zásahu Dubajovej však prišli v rýchlom slede ďalšie tri góly v sieti Ž. Tóthovej a tréner SR Ľ. Popluhár si už v 9. min za nepriaznivého stavu 1:7 zobral oddychový čas. Do bránky poslal Grandtnerovú, ktorá sa hneď prezentovala dvoma úspešnými zákrokmi. Napriek tomu po štvrťhodine hry prehrávali Slovenky hrozivo 2:9 a vzápätí aj 3:11. Domáce potom trochu zvoľnili a v 20. min vyhrávali už len 12:8. Netrvalo však dlho a rozdiel bol opäť osemgólový (17:9). V závere I. polčasu slovenské hráčky mierne znížili náskok favorita (18:11). Maďarky však po zmene strán rýchlo zobrali súperkám poslednú nádej na obrat vo vývoji duelu, keď zvýšili svoje vedenie z 19:13 na 23:14 v 42. min. Slovenkám sa nedarilo v obrane ani v útoku. Jedenásť minút pred koncom bol pri desaťgólovom manku (17:27) ich postupový sen nenávratne preč. V zostávajúcom čase sa mohli pokúsiť len o odvrátenie debakla. Maďarský náskok však ešte narástol - v 59. min na 33:21, konečnú podobu skóre dal súper, ktorý znížil na 22:33.