14. októbra 2009

Slovenské hádzanárky prehrali s Ruskom

Slovenské hádzanárske reprezentantky utrpeli v ouvertúre kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2010 v Dánsku a Nórsku sedemgólovú prehru. Zverenky trénera Ľubomíra Popluhára podľahli v ...

ČECHOV 14. októbra (WEBNOVINY) - Slovenské hádzanárske reprezentantky utrpeli v ouvertúre kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2010 v Dánsku a Nórsku sedemgólovú prehru. Zverenky trénera Ľubomíra Popluhára podľahli v stredajšom stretnutí 6. skupiny v Čechove domácemu Rusku 26:33 (14:16). Slovenky by mali na zaváhanie s úradujúcimi majsterkami sveta čo najrýchlejšie zabudnúť, keďže už v nedeľu 18. 10. privítajú v Hlohovci od 11.00 h Poľsko a z hľadiska boja o dve postupové priečky to bude zrejme jeden z rozhodujúcich duelov.

Výsledky - kvalifikácia hádzanárok o postup na ME 2010 - 6. skupina - streda:

ČECHOV

Rusko - Slovensko 33:26 (16:14)

Najviac gólov za Rusko: Levinová 6, Postnovová a Jarcevová po 4, Dmitrievová 4/1
Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Grandtnerová - Halásová 1, Trochtová, Stuparičová 2, Hodošková 2, Szöllösiová 2, Jakubisová 1, M. Školková, Pajtášová, Dubajová 8/5, P. Popluhárová 2, A. Tóthová 4, Beňušková 4

pok. hody: 3/2 - 6/5, vylúčené: 4 - 4, rozhodovali: Chaskis a Tsakonas (obaja Gréc.), 1000 divákov

Slovenky v úvodnom dejstve zaskočili súpera dobrou defenzívou, vďaka ktorej dokázali držať s Ruskami krok. Po góle Halásovej na konci 7. min prvýkrát v zápase išli dokonca do vedenia (6:5), po štvrťhodine hry Beňušková zvýšila náskok na dva góly (8:6). Domáce však vzápätí odpovedali šnúrou štyroch presných zásahov a dvojgólový rozdiel si udržali až do polčasovej prestávky (16:14). Vstup do druhej tridsaťminútovky lepšie zvládli ruské hádzanárky, keď Levinová v 34. min upravila na 20:15. Slovenkám sa o desať minút neskôr podarilo znížiť gólom A. Tóthovej na 21:23 a vykresať nádej na obrat. Favorit však zmenu vo vývoji nepripustil a v 54. min sa ujal už sedemgólového vedenia (29:22). Slovenky sa potom ešte dotiahli na 26:31, ale v poslednej minúte dvakrát inkasovali a napokon prehrali 26:33.

Ľubomír Popluhár (tréner SR): "Z môjho pohľadu sme úplne zbytočne podľahli rozdielom siedmich gólov. Prehrali sme si to v druhom polčase. V prvom dejstve sme zahrali veľmi dobre. Fungovala nám obrana 0-6, súper mal problémy presadzovať sa cez zatiahnutú defenzívu. Žiaľ, v druhom polčase sme zahodili nejaké šance a Rusky nás prevalcovali najmä z protiútokov. Je to škoda, ale ešte viac ako prehra o sedem gólov ma mrzí zranenie Martiny Školkovej, ktorá si poranila koleno a zrejme nám bude chýbať aj proti Poľsku."