05. decembra 2013

Slovenské hádzanárky prehrali so Švédskom aj druhý duel

Na snímke slovenská hráčka Simona Szárková/Ilustračné foto.

Na snímke slovenská hráčka Simona Szárková/Ilustračné foto. Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Jönköping 5. decembra (TASR) - Slovenské hádzanárky prehrali vo štvrtok v Jönköpingu aj v druhom medzištátnom prípravnom zápase s domácim Švédskom 25:35. Rovnakému súperovi podľahli deň predtým v Skövde 26:35.

Pre zverenky trénera Dušana Poloza boli stretnutia s vicemajsterkami Európy spred troch rokov súčasťou prípravy na budúcoročné pokračovanie kvalifikácie ME 2014.

Rovnako ako v prvom dueli, aj tentoraz mali lepší úvod Slovenky, ktoré si v 8. minúte vypracovali náskok 5:2. Vedenie držali až do 19. minúty, keď Švédky zmazali manko a vyrovnali na 10:10 a šesť minút pred prestávkou boli domáce prvýkrát v zápase vo výhode - 14:13. Severanky v tejto časti už na palubovke dominovali a do polčasovej sirény zvýšili na 20:16. Po zmene strán trvalo takmer desať minút, kým sa slovenský tím prvýkrát strelecky presadil, to už bol ale rozdiel osemgólový - 24:16. Polozove zverenky sa naďalej trápili v koncovke, v 50. minúte zaostávali 19:29 a aj v odvetnom stretnutí si napokon pripísali jednoznačnú prehru.

Prípravný medzištátny zápas hádzanárok v Jönköpingu:

Švédsko - Slovensko 35:25 (20:16)
Zostava a góly SR:
Medveďová, Grandtnerová - Szöllösiová, Beňušková 5/1, Czanik-Weibelová 0, Rebičová 3, Szarková 7, Súkenníková 2, Michnová, Wollingerová, Bíziková 2, Rajnohová, Horňáková 1, Blažeková, Veselková, Kertészová 5. Rozhodovali: Brehmerová, Skowroneková (obe Poľ.), vylúčenia: 4:3, 7m hody: 7/6 - 1/1, 1360 divákov.