02. augusta 2013

Slovenské juniorky stratili po prehre s Rumunskom šancu na postup

Juniorské reprezentantky Slovenska v hádzanej neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení v základnej A-skupine na ME hráčok do 19 rokov v dánskom Koldingu a po jednoznačnej prehre s Rumunskom 22:31 stratili šancu ...

Kolding 1. augusta (TASR) - Juniorské reprezentantky Slovenska v hádzanej neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení v základnej A-skupine na ME hráčok do 19 rokov v dánskom Koldingu a po jednoznačnej prehre s Rumunskom 22:31 stratili šancu postúpiť medzi elitnú osmičku.

Zverenky trénerskej dvojice Darina Sveráková, Peter Olšavský čaká v nedeľu o 16.00 h duel s Portugalskom o tretiu priečku v skupine, v ďalšej fáze šampionátu budú bojovať iba o 9. a 16. miesto. Postup do štvrťfinálovej skupiny si z A-skupiny vybojovali Nórsko a Rumunsko.

Mladé Slovenky prehrávali hneď od úvodu duelu s Rumunskom, ktoré šnúrou piatich gólov odskočilo zo stavu 5:4 na 10:4 v 18. minúte. Päť minút pred koncom prvého polčasu už favorit viedol 14:5 a hoci slovenské hráčky pred polčasom ešte skóre skorigovali, o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté. Po zmene strán si Rumunky bez problémov držali svoj náskok a vyhrali aj svoj druhý duel na ME.