Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

09. júna 2023

Slovenské kluby sa dohodli so Zväzom ľadového hokeja a prihlásia sa do budúcej extraligovej sezóny


Tagy: Extraliga

Slovenské hokejové kluby v piatok podajú prihlášku do extraligy a budú v nej hrať aj v sezóne 2023/2024. Informoval o tom RTVS Šport na sociálnej sieti Facebook. Napokon sa teda nenaplní scenár, podľa ktorého mala ...Zdieľať
090522kongres_6 676x451 9.6.2023  - Slovenské hokejové kluby v piatok podajú prihlášku do extraligy a budú v nej hrať aj v sezóne 2023/2024. Informoval o tom RTVS Šport na sociálnej sieti Facebook. Napokon sa teda nenaplní scenár, podľa ktorého mala vzniknúť konkurenčná súťaž Profesionálna hokejová liga (PHL). Príčinou sporu medzi klubmi a Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH) bolo budúce fungovanie najvyššej súťaže.

Ktoré kluby potvrdili účasť?Do združenia PHL malo patriť desať klubov - HC Košice, HKM Zvolen, HC Nové Zámky, HK Poprad, HC‘05 Banská Bystrica, HK Nitra, MHk 32 Liptovský Mikuláš, HK Dukla Trenčín, HC 21 Prešov a HK Spišská Nová Ves.

HKM Zvolen aj napriek členstvu nepotvrdil účasť v projekte. V združení bol aj prešovský klub, ktorý obsadil poslednú 12. priečku a podľa platných predpisov mal zostúpiť. Nepridali sa doň HC Slovan Bratislava, HK Dukla Ingema Michalovce či víťaz SHL z Humenného.

Negatívne následky novej súťaže


Marketingové práva a športovo-technická stránka novej súťaže mala spadať pod hokejové kluby namiesto zväzu. PHL by bola uzavretá a nikto by z nej nevypadol. Doteraz extraligu seniorov viedla Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK) v spolupráci so SZĽH.

Strešný orgán slovenského hokeja upozornil, že vytvorenie novej súťaže by malo pre kluby a ich hráčov negatívne následky - stúpli by im náklady, hráči by nemohli reprezentovať Slovensko, klubom by zaniklo členstvo vo zväze a nemohli by vykonávať medzinárodné prestupy. Podľa SZĽH mohli za spor snahy niektorých funkcionárov mať väčšie slovo pri rozhodovaní.


Zdroj: SITA.sk - Slovenské kluby sa dohodli so Zväzom ľadového hokeja a prihlásia sa do budúcej extraligovej sezóny © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Extraliga
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Weiss mladší: Reprezentáciu som neodmietol, keďže som nedostal žiadnu pozvánku či nomináciu
<< predchádzajúci článok
Calzona nominoval na júnové kvalifikačné zápasy 28 hráčov, vrátane dvoch zranených obrancov