Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. februára 2019

Slovenské národné múzeum pripravuje prednášku o NASANa snímke budova Slovenského národného múzea v Bratislave.Zdieľať
Na snímke budova Slovenského národného múzea v Bratislave. Foto: TASR - Jakub Kotian
Bratislava 10. februára (TASR) – Prírodovedné múzeum Slovenského národného múzea (SNM) pozýva priaznivcov astronómie na voľne prístupnú prednášku Päť dni v NASA. Uskutoční sa vo štvrtok 14. februára o 17.30 hodine v Objavovni na treťom poschodí v bratislavskom sídle SNM.


Na ojedinelom stretnutí bude o svojom pobyte v NASA v Marshall Space Flight Center v Alabame hovoriť učiteľka z Malaciek Júlia Jánošíková. Porozpráva, ako sa tam dostala, čo zažila a koho stretla.

"Okrem simulovaného výcviku letu na Mars a do vesmírneho priestoru sa stretla s astronautom, s autorom knihy Rocket boys aj s jedným z hlavných konštruktérov misie na Mesiac," informuje Katarína Maštenová z Prírodovedného múzea.

Národný úrad pre letectvo a vesmír NASA (National Aeronautics and Space Administration) je americká vládna agentúra zodpovedná za kozmický program a všeobecný výskum v oblasti letectva. Existuje od roku 1958 a okrem pilotovaných kozmických letov v programoch Mercury, Gemini, Alollo a ďalších sa venuje výskumu Mesiaca a iných vesmírnych telies.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Novej Bani zisťujú názor ľudí na využitie podnikateľského centra
<< predchádzajúci článok
Na slovenskom trhu práce bude do roku 2023 potrebných pol milióna ľudí

Slovenské národné múzeum pripravuje prednášku o NASA - diskusné fórum čitateľov