Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. februára 2019

V Novej Bani zisťujú názor ľudí na využitie podnikateľského centraNovobanská samospráva už avizovala, že chce opäť využívať budovu podnikateľského centra. Na názor, ako si využitie objektu predstavujú, sa pýta aj ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR - Marko Erd
Nová Baňa 10. februára (TASR) - Novobanská samospráva už avizovala, že chce opäť využívať budovu podnikateľského centra. Na názor, ako si využitie objektu predstavujú, sa pýta aj obyvateľov. Na oficiálnej stránke mesta uverejnila výzvu, aby sa obyvatelia vyjadrili k budúcemu využitiu budovy v centre mesta.


Ide o budovu, ktorá je v súčasnosti nevyužívaná. Na prvé poschodie chce samospráva presťahovať mestskú knižnicu s bezbariérovým prístupom, na prízemí vidí primátor Branislav Jaďuď priestor napríklad na vznik gastro prevádzky.

Ešte pred rokmi vznikla štúdia, ktorej cieľom bolo v týchto priestoroch zriadiť kultúrne centrum. Sídliť v ňom mala knižnica, informačné centrum, vzniknúť tam mali aj expozičné priestory. Štúdia však nikdy nebola zrealizovaná. Nová samospráva chce na ňu nadviazať, primátor uviedol, že opätovné využívanie budovy je jednou z priorít, ktoré chcú urobiť medzi prvými.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecko prekvapivo počíta s deficitom takmer 25 miliárd eur
<< predchádzajúci článok
Slovenské národné múzeum pripravuje prednášku o NASA

V Novej Bani zisťujú názor ľudí na využitie podnikateľského centra - diskusné fórum čitateľov