01. júna 2013

Slovenské volejbalistky utŕžili hladkú prehru od Bielorusiek

Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali v úvodnm báražovom zápase v bieloruskom Magiľove o postup na septembrové majstrovstvá Európy v Nemecku a Švajčiarsku s domácim výberom za 74 min hladko 0:3 ...

volejbalistky MAGIĽOV 1. júna (WEBNOVINY) - Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali v úvodnm báražovom zápase v bieloruskom Magiľove o postup na septembrové majstrovstvá Európy v Nemecku a Švajčiarsku s domácim výberom za 74 min hladko 0:3 (-19, -10, -17).

Zverenky trénera Miroslava Čadu od úvodného podania jasne ťahali za kratší koniec, zaostali za súperkami vo všetkých činnostiach.

V druhom sete síce získali prvý bod a viedli 1:0, ale nakoniec utrpeli debakel nehodný tejto fázy bojov o postup na kontinentálny šampionát, a to domáce Bielorusky premenili až tretí setbal. Tretie dejstvo bolo vyrovnanejšie, Slovenky v ňom dokonca tesne viedli, ale od stavu 20:17 už bodovali iba domáce volejbalistky a po poslednej lopte sa zaslúžene tešili z víťazstva.

Odveta je na programe vo štvrtok 6. júna 2013 o 19.00 h v Poprade. Podľa pravidiel Európskej volejbalovej konfederácie (CEV) sa hrá na dve víťazstvá, pomer setov v jednotlivých dueloch pritom nehrá žiadnu úlohu. V prípade stavu 1:1 na zápasy rozhodne o postupujúcom tzv. zlatý set, ktorý sa odohrá bezprostredne po druhom zápase ako tajbrejk do pätnásť s minimálne dvojbodovým rozdielom na konci.
Výsledok:
Bielorusko - Slovensko 3:0 (19, 10, 17)
74 min, rozhodovali: Alijev (Azer.) a Partiainen (Fín.)