01. júna 2013

Víťazom kvalifikácie na VC Talianska sa stal Dani Pedrosa

Španiel Dani Pedrosa na Honde zvíťazil v sobotňajšej kvalifikácii na nedeľňajšiu Veľkú cenu Talianska, piate podujatie seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov v kráľovskej kubatúre MotoGP. ...

dani pedrosa MUGELLO 1. júna (WEBNOVINY) - Španiel Dani Pedrosa na Honde zvíťazil v sobotňajšej kvalifikácii na nedeľňajšiu Veľkú cenu Talianska, piate podujatie seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov v kráľovskej kubatúre MotoGP.

Dvadsaťsedemročný líder celkového poradia dosiahol na okruhu Mugello blízko Florencie traťový rekord (1:47,157 min).

Druhú pozíciu obsadil jeho krajan Jorge Lorenzo na Yamahe s odstupom 69 tisícin sekundy a tretí skončil Talian Andrea Dovizioso na Ducati (+0,471 s).

Kvalifikácia - VC Talianska - výsledky:
MotoGP: 1. Dani Pedrosa (Šp.) Honda 1:47,157 min, 2. Jorge Lorenzo (Šp.) Yamaha +0,069 s, 3. Andrea Dovizioso (Tal.) Ducati +0,471, 4. Cal Crutchlow (V. Brit.) Yamaha Tech3 +0,475, 5. Stefan Bradl (Nem.) Honda LCR +0,580, 6. Marc Márquez (Šp.) Honda +0,606