02. augusta 2019

Slovenské volejbalistky vyhrali v Nitre nad Maďarskom

Na snímke zľava Renata Sándor (Maďarsko), Karin Palgutová a Veronika Hrončeková (obe Slovensko) v prípravnom volejbalovom zápase žien Slovenskom - Maďarsko v Nitre 2. augusta 2019. Foto: TASR - Henrich Mišovič
Nitra 2. augusta (TASR) - Presne tri týždne pred začiatkom majstrovstiev Európy v Bratislave odohrali slovenské volejbalové reprezentantky ďalší prípravný duel. Zverenkyne Marca Fenoglia vyhrali v Nitre nad ďalším spoluorganizátorom šampionátu Maďarskom 3:1 a v 23. vzájomnom súboji dosiahli dvanáste víťazstvo. Obaja súperi sa stretnú pod Zoborom aj v sobotu o 15.00 h.

Prípravný zápas pred ME žien - Nitra (piatok):

Slovensko - Maďarsko 3:1 (26, 21, -23, 20)

Zápas trval 100 minút. Rozhodovali: Kováč a Moravčík, 150 divákov.

SR: B. Koseková 4, Radosová 16, Hrončeková 11, Palgutová 17, Kostelanská 12, Herelová 13, libero Španková. Tréner: M. Fenoglio.

Maďarsko: Sandorová 9, Nagyová 5, Némethová 9, Szakmáryová 12, Pekáriková 14, Tálasová 3, libero Molcsányová (Töröková 3, Bleicherová 0, Gymesová 1). Tréner: J. de Brandt.

Slovenky mali výborný vstup do zápasu, keď sa ujali vedenia 11:3. Domáce volejbalistky dobre podávali aj bránili v poli a až do koncovky mali set pod kontrolou. Maďarky však znížili z 15:21 na 18:21 a v závere dokonca za stavu 20:24 vymazali štyri setbaly domácich. Slovenky napokon vyhrali úvodný set tesne 28:26.

V druhom sete prehrávali Slovenky 10:13, ale vyrovnali na 15:15. Následne po ese Radosovej a troch ďalších úspešných výmenách už viedli 20:16. Koncovku tentokrát zvládli slovenské volejbalistky pohodlnejšie, set vyhrali 25:21 a dostali sa do vedenia 2:0.

Tretí set začali Slovenky výborne a po Palgutovej útoku vyhrávali 11:6. V druhej polovici setu vyhrávali Slovenky 19:14, ale po sérii chýb sa náskok scvrkol na bod (19:18). V koncovke hosťujúce hráčky vyrovnali na 22:22 a napokon vyhrali set 25:23.

Vo štvrtom sete si slovenské volejbalistky vypracovali vedenie 7:3, ale Maďarky otočili na 9:8. Slovenky zapli a získali náskok späť. Po Kostelanskej útoku a Herelovej bloku vyhrávali 17:12. Záver setu domáce hráčky zvládli, vyhrali ho 25:20 a celý duel 3:1.

Hlas po zápase:

Marco Fenoglio, tréner SR: "Z víťazstva mám radosť, je to dobrý výsledok. Pracujeme veľmi tvrdo, vo štvrtok sme mali tri a polhodinový tréning a dnes doobeda ťažkú posilňovňu. Dievčatá hrali ako tím a to je dôležité. Odohrali sme dobrý zápas, boli tam nejaké nevynútené chyby, čo sa stáva, pretože hráčky majú ťažké nohy, ale mali sme kvalitný blok a obranu v poli a z toho mám radosť. Pred zápasom som dievčatám povedal, že nie je dôležité víťazstvo, pretože sme ešte ďaleko od prvého zápasu na majstrovstvách Európy. Povedal som, aby bojovali, spravili na ihrisku maximum, ale aby nešli na hranicu rizika kvôli zraneniu. Nestriedali sme, nebol to plán, ale chceme stabilizovať základnú šestku."