08. septembra 2012

Slovenskí basketbalisti utŕžili v Izraeli debakel

Slovenskí basketbaloví reprezentanti nezvládli tretiu štvrtinu (8:32) sobotňajšieho kvalifikačného stretnutia v Izraeli a z Tel Avivu si napriek sľubnému vystúpeniu v prvom polčase odnášajú ...

michal batka TEL AVIV 8. septembra (WEBNOVINY) - Slovenskí basketbaloví reprezentanti nezvládli tretiu štvrtinu (8:32) sobotňajšieho kvalifikačného stretnutia v Izraeli a z Tel Avivu si napriek sľubnému vystúpeniu v prvom polčase odnášajú výprask 73:106 (42:49).

Zverenci Petra Bálinta majú v tabuľke A-skupiny jedno víťazstvo a osem prehier a už dlhšie sú bez šance na postup na šampionát. Kvalifikáciu uzavrú v utorok 11. septembra stretnutím v Čiernej Hore (v Podgorici od 20.30).

Výsledok - A-skupina - sobota:
Izrael - Slovensko 106:73 (23:19, 26:23, 32:8, 25:23)
Najviac bodov Izraela: Casspi a Eliyahu (10 doskokov, 12 asistencií) po 18, Tyus 16 (11 doskokov), Halperin 14 (4 trojky), Pnini 13 (3 trojky)
Zostava a body SR: Vojtek 17, Pandula 14, Nuber 6, Baťka 5, Sýkora 3 (Bílik 11/3 trojky, Vido 9/3 trojky, Mrviš 5, Morávek 3, M. Jašš 0)
TH: 10/4 - 10/6, fauly: 13 - 14, trojky: 10 - 11

Domáci viedli v 7. min 12:7, no striedajúci slovenský "žolík" Bílik dvoma trojkami preklopil skóre v 8. min na 14:15. Pniniho úspešný trojbodový pokus v závere prvej štvrtiny znamenal izraelské vedenie 23:19. Na začiatku druhej desaťminútovky upravil domáci Tyus dvojkou na 25:21, ale Vojtek dvoma bodmi a znova Bílik trojkou otočili na 25:26.

V 12. min Vido - takisto spoza trojkového oblúka - upravil na 29:27 zo slovenského pohľadu. Strelou za tri body však kontroval krídelník z NBA Casspi - 30:29 pre Izrael.

Slováci hrali s favoriom vyrovnanú partiu, Bílikov smeč z rýchleho protiútoku v 16. min znamenal vyrovnaný stav 35:35. Zverenci Petra Bálinta ešte viedli v 18. min 40:39, ale záverečný úsek prvého polčasu prehrali 2:10.

Po obrátke urobil Izrael rozhodujúci krok k víťazstvu. Zo 49:42 najprv 8-bodovou šnúrou odskočil na 57:42 v 22. min. "Lavínu" síce na moment pribrzdil trojkou Pandula, ale potom prišla séria 7 bodov domácich na 64:45 v 25. min.

Tridsaťbodový rozdiel v skóre bol po prvý raz v 30. min (81:50).

V záverečnej štvrtine ho zverenci Arika Šiveka zvýšili až na 88:50 v 32. min. Našliapnuté tak mali na pokorenie "stovky", čo sa im podarilo v 38. min, keď Kadir upravil na 100:66.