08. septembra 2012

Slovenky aj napriek prehre so Španielkami vyhrali skupinu

Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali v Poprade so Španielkami 2:3 v sobotňajšom stretnutí II. fázy kvalifikačného turnaja o postup na majstrovstvá Európy 2013, ale stali sa víťazkami ...

volejbal POPRAD 8. septembra (WEBNOVINY) - Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali v Poprade so Španielkami 2:3 v sobotňajšom stretnutí II. fázy kvalifikačného turnaja o postup na majstrovstvá Európy 2013, ale stali sa víťazkami A-skupiny.

Na zverenky Miroslava Čadu čaká ešte druhé podujatie na budúci týždeň v izraelskom meste Raanana, s rovnakými súperkami budú bojovať o jedinú miestenku na kontinentálny šampionát.

Tím, ktorý skončí na druhej priečke konečnej tabuľky, dostane ešte šancu v máji budúceho roka v záverečnej kvalifikačnej fáze.

Výsledky - sobota - A- skupina:
Slovensko - Španielsko 2:3 (16, -20, 19, -26, -11)
120 min, rozhodovali: Hranič (Chor.) a Jungen (Nem.), 1250 divákov.
Zostava SR: Viestová, Soaresová, E. Salanciová, Pencová, Bramborová, Crkoňová, libero Valachová (Radosová, Smák, Nikmonová, Hrončeková, Kuciaková). Tréner: M. Čada

Slovenky sa hneď v úvode pri servise nahrávačky Viestovej ujali vedenia 2:0, súper však kontroval a otočil na 4:3. Prvý set bol vyrovnaný do stavu 10:10.

Domáce potom odskočili na 13:10, dostali sa do varu skvelou hrou v poli a viedli 16:11. Po Crkoňovej smeči stredom bolo už 19:13 a Čadove zverenky bravúrne zvládli koncovku setu - 25:16. Druhé dejstvo bolo vyrovnané do stavu 13:13. Španielky potom odskočili na 20:15, Slovenky ešte znížili na 18:20, ale záver patril hostkám - 25:20.

Tretí set priniesol slovenskú prevahu a rozhodujúci náskok 19:11. Slovenky viedli aj 23:16, ale inkasovali dve esá. Dôležitý bod získala Bramborová a domáce využili hneď prvý setbal - 25:19. Španielky začali lepšie štvrtý set a neustále viedli - 15:11 aj 19:13. Čadove zverenky však zabojovali a Salanciová získala pre Slovensko mečbal - 25:24. Španielky ho však odvrátili, za stavu 26:26 pokazila servis Hrončeková a Gonzálezová ukončila set - 26:28.

Aj piaty set začali lepšie Španielky. Bramborová však esom vyrovnala a potom Soaresová aj so šťastím vybojoval pre Slovensko vedenie 6:5. Bramborovej servis bol veľmi účinný, Španielky nezaložili útok ideálne a Salanciová blokom získala ďalší bod - 7:5.

Španielky však po timeoute otočili skóre na 11:8 vo svoj prospech, keď sa Slovenky nevedeli presadiť v útoku. Slovenky to nezabalili a dvoma blokmi Pencovej so Soaresovou po sebe znížili na 11:12. Koncovka však vyšla Španielsku, ktoré vyhralo tajbrejk 15:11.