06. januára 2012

Slovenskí hádzanári na Croatia Cupe podľahli Švédom

Hádzanári Slovenska vstúpili do medzinárodného turnaja mužov Croatia Cup 2012 v chorvátskom Osijeku prehrou. Zverenci trénera Zoltána Heistera podľahli v piatkovom súboji Švédom 23:31 ...

hadzana OSIJEK 6. januára (WEBNOVINY) - Hádzanári Slovenska vstúpili do medzinárodného turnaja mužov Croatia Cup 2012 v chorvátskom Osijeku prehrou.

Zverenci trénera Zoltána Heistera podľahli v piatkovom súboji Švédom 23:31 (13:14) a v siedmom vzájomnom meraní síl vyšli šiestykrát naprázdno (bilancia 1 - 0 - 6).

Slovákov čakajú na podujatí, ktoré je generálkou pred účasťou na ME 2012 v Srbsku (15. - 29. 1.), počas víkendu ešte stretnutia s Chorvátskom v sobotu o 18.00 h a s Iránom v nedeľu o 13.00 h.

Výsledok - Croatia Cup - piatok:
Švédsko - Slovensko 31:23 (14:13)
Najviac gólov za Švédsko: K. Andersson 6, Nilsson 5, Ekberg 5/3

Zostava a góly SR: R. Štochl, Putera - Petro 2, Kopčo, Mazák 1, M. Straňovský 3/3, Antl, Kasagranda 1, D. Valo 1, Kukučka 2, L. Tarhai ml. 1, Szabó 1, Rábek 4, Mikéci 2, P. Hruščák 2, Ľ. Ďuriš 3
pok. hody: 4/4 - 4/3, vylúčení: 1 - 2, rozhodovali: Gubica a Miloševič (obaja Chorv.), 2500 divákov

Slováci, ktorí nastúpili bez trojice Kovačin, Dudáš a T. Urban, nezachytili úvod a po druhom góle Kima Anderssona prehrávali v 5. min 0:4. Potom sa však strelecky chytil Rábek, ktorý v 14. min svojím štvrtým gólom znížil na 6:8. V druhej polovici I. polčasu podržal slovenské družstvo brankár Štochl. Švédi si do prestávky udržali aspoň mierny jednogólový náskok 14:13.

V 32. min vyrovnal krídelník M. Straňovský z pokutového hodu na 15:15 a vyzeralo to pre tím SR sľubne. Od tohto momentu však začali byť pánmi na palubovke švédski hádzanári, ktorí zahodené príležitosti a chyby súpera využívali na zvyšovanie svojho náskoku. V 38. min vyhrávali 20:16, o necelú štvrťhodinu neskôr už 26:19. Napokon zvíťazili jednoznačným osemgólovým rozdielom 31:23..

Reakcia:
Zoltán Heister (tréner SR): "Prvý polčas bol z našej strany výborný, ale potom prišli nepochopiteľné zaváhania. Spravili sme veľa technických chýb, nepremieňali gólové šance, čo Švédi dokonale využili. Ak chceme hrať na ME vyrovnanú partiu s takýmito kvalitnými súpermi, nestačí na to len jeden polčas."