05. apríla 2012

Slovenskí hádzanári na turnaji v Nórsku prehrali s domácimi

Slovenskí hádzanári začali svoje účinkovanie na medzinárodnom turnaji Bring Cup 2012 v nórskom Bodö prehrou. Zverenci trénera Petra Dávida, ktorý premiérovo viedol národný tím SR, ...

hadzana BODÖ 5. apríla (WEBNOVINY) - Slovenskí hádzanári začali svoje účinkovanie na medzinárodnom turnaji Bring Cup 2012 v nórskom Bodö prehrou.

Zverenci trénera Petra Dávida, ktorý premiérovo viedol národný tím SR, podľahli vo štvrtok domácim Nórom 27:34 (15:17). Slováci utrpeli v siedmom vzájomnom dueli s týmto severským súperom piatu prehru, z toho štvrtú za sebou.

Podujatie v komplexe Bodö Spektrum pokračuje v piatok a vyvrcholí v sobotu. Reprezentanti SR najbližšie nastúpia nastúpia proti Rusom, ktorí si na úvod poradili s Portugalčanmi (28:21).

Výsledky - turnaj mužov Bring Cup 2012 - štvrtok:

Nórsko - Slovensko 34:27 (17:15)
Najviac gólov za Nórsko: Myrhol 7, Lie Hansen 6, Kjelling 5, Björnsen 4
Zostava a góly SR: R. Štochl, Paul, Putera - Mazák 2, Kopčo 4, Dudáš, M. Straňovský 5, T. Urban 4/1, T. Straňovský, Cs. Szücs ml., F. Šulc ml. 7, G. Vadkerti, Polakovič 4, Rábek, Ľ. Ďuriš, Guzy 1
Pok. hody: 0 - 2/1, vylúčení: 5 - 2, rozhodovali: Bounouara a Sami (obaja Fr.), 2000 divákov

I. polčas

Gólový účet duelu otvoril navrátilec do reprezentácie Šulc, ktorý naštartoval spoluhráčov k dobrému úvodu a seba k prvopolčasovej poltuctovej kanonáde. Slováci dobre bránili a v ofenzíve sa im darilo na postavenú obranu i pri kontrách, a tak v 6. min vyhrávali 5:3.

Skóre sa v ďalšom priebehu prelievalo, do dvojgólového vedenia sa dostali aj Nóri počas presilovky pri vylúčení Mazáka - 10:8 v 17. min. Zverenci trénera Dávida odpovedali trojgólovou šnúrou a vyrovnaný priebeh pokračoval až do polčasovej prestávky. V závere prvého dejstva spravili slovenskí hráči technické chyby v útoku, čo súper využil a tromi gólmi za sebou stanovil po 30 minútach hry rezultát 17:15.

II. polčas

Po zmene strán pivot Myrhol svojím šiestym presným zásahom zvýšil na 18:15 a Nóri sa potom rýchlo gólovo odpútali až na poltuctový rozdiel - 23:17 v 38. min. Hádzanári SR sa v týchto fázach len ťažko presadzovali cez kompaktnú defenzívu severanov. Po zmenách v zostave prišlo zlepšenie a v 44. min svietil na ukazovateli skóre stav 25:22 z pohľadu domácich.

Nádej na slovenský obrat žila ešte aj v 51. min, keď Kopčo znížil na 25:28. Vzápätí však prišli tri zaváhania v útoku a zrazu bolo po nórskych kontrách a jednom náskoku z krídla - 25:31. Domáci už v závere drámu nepripustili. Naopak, chyby súpera nekompromisne trestali, vďaka čomu získali osemgólové vedenie (33:25 a 34:26). Gólovú bodku za duelom dal Polakovič, ktorý zmiernil prehru SR na 27:34.