25. októbra 2013

Slovenskí hádzanári zdolali v príprave Grécko 30:20

Zoltán Heister, archívna snímka

Zoltán Heister, archívna snímka Foto: TASR/ Martin Baumann
Topoľčany 25. októbra (TASR) - Slovenskí reprezentanti v hádzanej vyhrali v piatok v prvom z dvojice medzištátnych prípravných duelov nad Gréckom v Topoľčanoch presvedčivo 30:20. Odveta je na programe v sobotu od 18.00 h v Modre.

V zápasoch proti Grécku dostávajú od trénera Zoltána Heistera príležitosť hráči hráči širšieho kádra národného tímu zo slovenskej extraligy, pri budúcotýždňovom vstupe do kvalifikácie MS 2015 proti Cypru v stredu v Považskej Bystrici a proti Rumunsku v nedeľu v Bukurešti už bude mať k dispozícii silnejšiu ekipu vrátane legionárov.

V piatkovom dueli Slováci od začiatku dominovali. Medzi žrďami sa hneď v úvode "chytil" gólman Cibere a domáci v 5. minúte viedli už 3:0. Slovenský tím hral pozorne v obrane, ťažil z rýchlych protiútokov a v polovici prvého polčasu mal už päťgólový náskok - 9:4. Rozdiel v skóre narástol v 25. minúte na 15:8 a až v závere polčasu z neho Gréci ukrojili. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil, oporou v slovenskej bránke bol tentoraz Žernovič a jeho spoluhráči sa v útoku gólmi postarali o vedenie 25:16 v 50. minúte. Päť minút pred koncom Slováci zvýšili už na rozdiel desiatich gólov a pripísali si jasný triumf.