29. apríla 2023

Slovenskí hokejisti do 18 rokov nepostúpili do finále MS, Američanom podľahli 1:7.

Jediným strelcom bol Dalibor Dvorský. Slovákov tak v nedeľu čaká zápas o 3. miesto so zdolaným tímom 2. semifinále medzi Švédskom a Kanadou.

Američanom vyšiel vstup do zápasu. Slovenského brankára Urbana zasypali strelami a v 5. minúte svoj únik za obranu využil Smith. Slováci sa následne desať minút úspešne bránili, ale potom prišli ďalšie úspešné zásahy súpera. Hutson a opäť Smith zvýšili na 3:0. Američania vystrelili až 23-krát, Slováci mali osem pokusov.

V druhej časti hry pokračovala dominancia USA, keď už v 24. minúte bolo 5:0 po góloch Smitha a Guzzoa. Slovenskí tréneri siahli k výmene brankára Samuela Urbana za Lukáša Furstena. Američania následne poľavili z tempa a Slováci sa začali tlačiť do šancí, jednu využil dôrazom pred bránou Dalibor Dvorský. Bol to už jeho siedmy gól na turnaji. Slováci vyhrali druhú tretinu na strely 15:9.

V 3. tretine sa zápas iba dohrával. Slováci sa dvakrát nechali vyprovokovať k zbytočným faulom a František Dej dokonca za krošček do tváre súpera dostal vyšší trest. Američania päťminútovú presilovku nevyužili, no neskôr na 6:1 upravil Nelson. Po ďalšom nedovolenom zákroku ešte siedmym gólom USA uzavrel skóre v početnej výhode Eiserman.

Zápas o bronz sa bude v Bazileji hrať v nedeľu o 15.00 h.

Semifinále MS do 18 rokov, Bazilej:
USA – Slovensko 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)
Góly: 5. Smith (Perreault, Leonard), 15. Hutson (Moore, Fortescue), 20. Smith (Perreault, Buium), 21. Smith (Hutson, Leonard), 24. Guzzo (Nelson, Fortescue), 58. Nelson (Minnetian), 59. Eiserman (Minnetian, Guzzo) – 32. Dvorský (Cedzo, Pekarčík)

USA: Augustine – Schulz, Minnetian, Fischer, Buium, Hutson, Fortescue, Cleveland – Perreault, Smith, Leonard – Terrance, Moore, Fine – Eiserman, Hagens, Vote – Hendrickson, Nelson, Guzzo – Slaggert

Slovensko: Urban (25. Fursten) – Štrbák, Eperješi, Chromiak, Baran, Královič, Pišoja, Barcík – Pekarčík, Dvorský, Cedzo – Jenčko, Kukumberg, Císar – Ridzoň, Dej, Gron – Varga, Párička, Masnica – Pobežal

Slováci v príprave na majstrovstvá sveta neudržali dvojgólový náskok, s Nemcami prehrali po predĺžení
Martin Réway sa nedohodol na predĺžení zmluvy so Spišskou Novou Vsou, v tíme skončili aj ďalší hráči