17. septembra 2013

Slovenskí hokejisti v prípravných zápasoch pred NHL opäť bodovali

Tomáš Tatár pred brankárom Pittsburghu Penguins Ericom Hartzellom.

Tomáš Tatár pred brankárom Pittsburghu Penguins Ericom Hartzellom. Foto: TASR/AP
New York 17. septembra (TASR) - Slovenskí hokejisti Tomáš Tatar a Tomáš Kopecký si v prípravných zápasoch zámorskej NHL v noci na utorok počínali výborne, obaja zaknihovali bilanciu 1 gól a 1 asistencia. Tatar úvodným gólom duelu prispel k výhre Detroitu v Pittsburghu 4:1, Kopecký sa strelecky presadil pri domácej výhre Floridy 3:2 nad Nashvillom po samostatných nájazdoch, pričom v extračase bodoval aj pri víťaznom góle jeho tímu.

Jednu asistenciu si pripísal na konto aj 22-ročný Marek Hrivík v drese New York Rangers, ktorí podľahli na ľade New Jersey 1:2. Philadelphia odohrala dva zápasy, v Toronte vyhrala po samostatných nájazdoch 3:2, ďalší tím doma podľahol po nájazdoch Washingtonu 3:4. V Toronte slovenský obranca Andrej Meszároš odohral vyše 24 minút, v drese Washingtonu sa dostal do hry obranca Michal Čajkovský, odohral takmer 14 minút a zaknihoval jeden mínusový bod.

Gól Tomáša Tatára

Asistencia Tomáša Tatára

výsledky:

prvý zápas Florida - Nashville 6:3, druhý zápas Florida - Nashville 3:2 pp (za domácich Kopecký 1+1), Montreal - Boston 3:6, New Jersey - New York Rangers 2:1 (za hostí Hrivík 0+1), Toronto - Philadelphia 2:3 pp a sn, Philadelphia - Washington 3:4 pp a sn, Pittsburgh - Detroit 1:4 (za hostí Tatar 1+1), Ottawa - Calgary 4:2, Anaheim - Phoenix 6:2, Vancouver - San Jose 2:3