Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

10. februára 2010

Slovenskí interpreti spievali pre HaitiSlovenskí interpreti vystúpili na jednom pódiu, aby tak pomohli zemetrasením zničenému Haiti. Umelci svojou prítomnosťou podporili Koncert pre Haiti v utorok v ...Zdieľať
Foto: SITA, AP


BRATISLAVA 10. februára (WEBNOVINY) – Slovenskí interpreti vystúpili na jednom pódiu, aby tak pomohli zemetrasením zničenému Haiti. Umelci svojou prítomnosťou podporili Koncert pre Haiti v utorok v bratislavskom Univerzitnom pastoračnom centre (UPC) v Mlynskej doline.

Začiatok charitatívneho koncertu bol pôvodne naplánovaný na 20:00, Štefan Bučko ho so svojou recitáciou otvoril len o niekoľko minút neskôr. Pre technické problémy s mixážnym pultom si však druhý bod programu, tanečná skupina Street Dance Academy, musel na svoje vystúpenie počkať. Situáciu, keď nastalo úplné ticho, zachránil práve recitátor Bučko, ktorý svoj prednes zopakoval.

V rámci programu, ktorým sprevádzala populárna moderátorská dvojica Adela Banášová a Matej „Sajfa“ Cifra, mali možnosť návštevníci aj diváci pri televíznych obrazovkách vidieť viac ako dvadsať účinkujúcich. Okrem iných prišli dobročinnú akciu podporiť Mária Čírová, Zuzana Smatanová, Peter Cmorik, Laci Strike a Street Dance Academy, Miro Jaroš, Janais, skupina Fragile na čele s Braňom Kostkom, Nela Pocisková Kamil Mikulčík či superstaristi Dominika Stará a Denis Lacho.

Okrem hudobných hostí dostali priestor aj rozhovory s profesionálmi, ktorí osobne navštívili Haiti. Po nešťastnom zemetrasení svoje „zážitky“ v krátkosti priblížil fotograf a predseda neziskového občianskeho združenia Človek v ohrození Andrej Bán a tiež profesor z Trnavskej univerzity Vladimír Krčméry.

Organizátori zatiaľ nezverejnili presnú sumu, ktorá sa im prostredníctvom predaja vstupeniek podarila vyzbierať. „Pred koncertom sa predalo približne 800 lístkov, ale to je len odhad,“ uviedla pre agentúru SITA PR manažérka koncertu Silvia Turnerová. Sto percent z vyzbieraných peňazí poputuje na pomoc Haiťanom, z toho 60 percent je určených na akútne odstraňovanie následkov katastrofy a 40 percent na obnovu zničeného ostrova.

Záujemcovia majú možnosť na konto prispievať aj naďalej, a to zasielaním SMS správ v tvare DMS SOSHAITI na číslo 877 až do konca februára. Cena jednej SMS-ky je jedno euro.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Počet obetí na Haiti stúpol na 212-tisíc (5. 2. 2010)
 Slováci venovali Haiti vyše 1,26 milióna eur (2. 2. 2010)
 Záchranári a zdravotníci sa vrátili z Haiti (31. 1. 2010)
 HAITI: V táboroch sa začínajú šíriť infekcie (30. 1. 2010)
 Záchranári na Haiti vytiahli z trosiek živé dievča (28. 1. 2010)
 Slováci na Haiti zachránili veľvyslanca (25. 1. 2010)
 Z metropoly Haiti odchádzajú státisíce ľudí (25. 1. 2010)
 Krutá gangsterka zatĺka (31. 8. 2005)nasledujúci článok >>
Raketoplán Endeavour sa spojil s ISS
<< predchádzajúci článok
Lil Wayne dnes nastúpi do výkonu trestu

Slovenskí interpreti spievali pre Haiti - diskusné fórum čitateľov

chyba11.2. 13:07:54