19. júla 2009

Slovenskí volejbalisti ostali bez medaily

Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v súboji o bronz vo Final Four Európskej ligy v portugalskom Portimau s domácou reprezentáciou nečakane hladko 0:3. Po bronze z roku 2007 a minuloročnom celkovom ...

PORTIMAO 19. júla (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v súboji o bronz vo Final Four Európskej ligy v portugalskom Portimau s domácou reprezentáciou nečakane hladko 0:3. Po bronze z roku 2007 a minuloročnom celkovom triumfe tak ostali v tohtoročnej edícii prestížnej súťaže bez vzácneho kovu. Vo finále sa o 20.30 SELČ stretnú Španielsko s Nemeckom.

Slovensko - Portugalsko 0:3 (-22, -23, -21)
81 minút, rozhodovali Kulhanek (Rak.) a Grieder (Švajč.), 500 divákov.

Slovensko: Masný, Joščák, Ogurčák, M. Nemec, Kohút, L. Diviš st. (libero Pipa, Sopko st., Zaťko, Piovarči, Janušek).
Portugalsko: Violas, Lopes, E. Sequeira, José, V. Sequeira, Cruz (libero Casas, Fidalgo)

Slováci po sklamaní zo sobotnej semifinálovej prehry so Španielskom 1:3 nastúpili na súboj o bronz akoby menej koncentrovaní. Portugalčania, s ktorými hrali Slováci v tejto sezóne už päť zápasov a iba v jedinom ťahali za kratší koniec, si hneď na začiatku prvého setu vypracovali pár bodový náskok a ten si potom udržiavali až do záveru. Ťažili zo svojho výborného podania, naopak, zverenci trénera Emanueleho Zaniniho im svojimi servismi až také problémy nerobili. Domáci volejbalisti dokázali po nich rýchlo, razantne a presne zakončovať.

Za 24 min vyhrali set 25:22 a ujali sa vedenia 1:0. Na začiatku druhého dejstva sa zdalo, že obhajcovia minuloročného prvenstva sa konečne chytili. Skvalitnili podanie, začali im vychádzať bloky a hneď na prvý technický oddychový čas odchádzali s trojbodovým náskokom (8:5). Portugalčania sa však otriasli, trpezlivou hrou dokázali manko zlikvidovať a v koncovke dosiahli najtesnejšie víťazstvo 25:23 a viedli už 2:0. Tretí set sa podobal na prvý. Slováci sa nedokázali prebrať z akejsi letargie, ich hre chýbala iskra a nechali taktovku v rukách domácich. Tí sa zase nenechali ponúkať a rovnako ako v úvodnej hre si hneď od prvého podania urobili 2-3 bodový náskok, ktorý už nepustili. Naopak, v závere dokázali ujsť z 19:16 na 23:16 a aj keď potom prišla štvorbodová šnúra "zaninovcov", už bez väčších problémov dotiahli set aj zápas k víťazstvu. Slováci sa tak budú z Portimaa vracať bez medaily.