30. mája 2008

Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili v Plzni nad Ukrajinou

Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili v piatkovom úvodnom zápase odvetného kvalifikačného turnaja A-skupiny v Plzni o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Turecku nad Ukrajinou hladko 3:0 ...

PLZEŇ 30. mája (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili v piatkovom úvodnom zápase odvetného kvalifikačného turnaja A-skupiny v Plzni o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Turecku nad Ukrajinou hladko 3:0 (17, 22, 23). Pre zverencov talianskeho kouča Emanueleho Zaniniho je to už štvrté víťazstvo v tejto kvalifikácii v rade zo štyroch duelov. Masný a spol. si tak zabezpečili už minimálne 2. priečku a tým účasť v septembrovej baráži, naďalej sú však na najlepšej ceste postúpiť na európsky šampionát priamo z 1. miesta. Výsledok: Ukrajina - Slovensko 0:3 (-17, -22, -23) 77 min, rozhodovali: Adler (Maď.) a Steponavicius (Litva), 150 divákov Zostavy: Ukrajina: Gumeňuk, Rudnickij, Babkov, Bakun, Ďačkov, Gladyr, libero Sereda (Storožilov, Kapajev, Stacenko) Slovensko: Masný, Kohút, Martin Sopko st., M. Nemec, Kmeť, Lukáš Diviš st., libero Pipa (Červeň, Zaťko, Bencz) Slováci pokračovali aj v Plzni v "popradských" výkonoch. Nevykoľajila ich ani obrovská horúčava v hale, v ktorej sa skôr mohol hrať beach. Ukrajincov si držali na dištanc už od úvodu prvého setu. Po Sopkovom ese dokázali Zaniniho zverenci súperovi ujsť na 4:1 a viacbodový náskok si držali v celom úvodnom dejstve. Na 20:14 upravil dvoma esami Masný a dôležitý prvý set vyhrali Slováci bez väčších problémov. Ich súboj s nepríjemnými a bojovnými Ukrajincami bol vyrovnaný najmä v druhej časti. V nej rozhodol únik reprezentantov SR z 21:20 na 22:20 a v závere napokon Masný a spol. donútili súpera k chybám v útoku. Ukrajinci viedli v treťom sete 4:1 i 5:3, ale Zaniniho zverencov to nevyviedlo z miery. Otočili na 8:6, neskôr sa dvoma esami na 14:8 znova blysol kapitán Masný. Ukrajinskí volejbalisti ešte zdramatizovali koncovku, keď šesťbodový náskok Slovákov (18:12) znížili až na 23:24 z ich pohľadu. Nakoniec o všetkom rozhodol Kohút, ktorý už tradičným útokom stredom siete premenil tretí mečbal. Hlasy: Emanuele Zanini (tréner Slovenska): "Na zápas s Ukrajinou sme sa svedomito pripravili, podrobne sme si rozanalyzovali jej tri zápasy v Poprade. Hráči splnili všetky pokyny. Od začiatku bolo vidieť, že vývoj je v našich rukách. Víťazstvom sme si zaistili minimálne druhú priečku v tabuľke, turnaj však pokračuje ďalej. V takej horúčave, aká bola v hale, nebolo jednoduché si udržať koncentráciu, čo sa prejavilo v treťom sete." Michal Masný (kapitán Slovenska): "V koncovke tretieho setu Ukrajinci vsadili na riskantné podanie, ktoré sa im darilo. V porovnaní s naším vzájomným duelom z Popradu sme lepšie podávali, Martin Sopko i ja sme mali na servise asi dobrý deň. Na to, že musíme vyhrať 3:0, sme nemysleli. Hrali sme si svoju hru a donútili sme Ukrajincov viac chybovať. V takejto horúčave by sme však už asi prípadný štvrtý set nezvládli." Martin Sopko st. (smečiar Slovenska): "Na podaní každý z nás chvíľku ťahal pílku. Ukrajincov sme ním zatlačili. V porovnaní s naším vzájomným zápasom v Poprade sme hrali agresívnejšie vo všetkých herných činnostiach." Aktuálna tabuľka: 1. Slovensko 4 4 0 12:2 8 2. Česko 3 2 1 7:4 5 3. Ukrajina 4 1 3 5:9 5 4. Rumunsko 3 0 3 0:9 3 SITA, SVF