Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

03. septembra 2018

Slovensko sa prvý raz pripojí k iniciatíve Svetový čistiaci deňIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR - Miroslav Košírer
Bratislava 3. septembra (TASR) - Slovensko sa 15. septembra prvýkrát pripojí k medzinárodnej iniciatíve Svetový čistiaci deň. Dobrovoľníci budú vo svojom okolí zbierať odpadky a zneškodňovať nelegálne skládky odpadu. "Svetový čistiaci deň je skvelou príležitosťou ukázať sebe i svetu, že aj Slovensko sa vie zjednotiť pre dobrú vec," píšu organizátori.


Tí v súčasnosti zháňajú dobrovoľníkov. "Príď aj ty 15. septembra na určené miesto v tvojom okolí a pridaj sa k miliónom dobrovoľníkov z celého sveta v zbere odpadkov z miest, kde nepatria. Ak nevieš o organizovanom zbere v mieste tvojho bydliska, prihlás sa za lokálneho organizátora," vyzývajú na svojom facebookovom profile.

Príbeh Svetového čistiaceho dňa sa podľa slovenských organizátorov začal v roku 2008 v Estónsku. Vtedy ešte národné hnutie Let's Do It usporiadalo udalosť, ktorej sa zúčastnilo 50.000 obyvateľov. "Počas desiatich rokov sa povedomie o tejto myšlienke rozšírilo do 150 štátov sveta. Zapojilo sa okolo 21 miliónov ľudí a vyzbierali viac ako 500.000 ton odpadu," opisujú.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VIDEO: Víťazom súťaže Slovak Press Photo je fotograf T. Benedikovič
<< predchádzajúci článok
Pražská zoo sa opäť dostala medzi najlepšie zoologické záhrady sveta

Slovensko sa prvý raz pripojí k iniciatíve Svetový čistiaci deň - diskusné fórum čitateľov