18. novembra 2014

Slovensko vyhralo aj šiesty reprezentačný zápas, Fíni podľahli 2:1

Slovenská futbalová reprezentácia vyhrala s Fínskom posledný zápas roka v pomere 2:1, všetky tri góly strelili Slováci.

Slovenská reprezentácia vyhrávala po štyridsiatich sekundách v prípravnom zápase s Fínskom 1:0, gól strelil po rýchlej akcii Filip Hološko. Slovenská kvalita sa však presadzovala aj naďalej, už v siedmej minúte pridal po centri Stanislava Šestáka útočník Marek Hamšík druhý gól. V nastavenom čase, keď už všetci očakávali polčasový hvizd rozhodcu, Fíni zaútočili a po zmätku pred Muchovou bránkou dal nešťastný vlastný gól do šatne Tomáš Hubočan.

Slováci v dynamickom zápase napokon dotiahli zápas do víťazného konca, vyhrali v pomere 2:1. Po zápasoch s Maltou, Ukrajinou, Španielskom, Bieloruskom a Makedónskom je to už šieste víťazstvo našej reprezentácie za sebou.

Priebeh zápasu

Raketový štart Slovenska, v priebehu siedmych minút Fíni inkasovali dva góly.

V šestnástej minúte ostal Šesták ležať na trávniku otrasený, rozhodcovia faul neodpískali. Našťastie sa po chvíli pozbieral a pokračuje v hre. V 22. minúte zlikvidoval Ján Mucha nebezpečnú strelu súpera, bezprostredne nato sa do veľkej šance dostal Róbert Mak, Fínov zachránil brankár Lukáš Hradecký.

Maka, ktorý má problémy so stehenným svalom, vystriedal v 25. minúte Vladimír Weiss ml.

Predtým pasívni Fíni otvorili hru a častejšie sa dostávajú pred Jána Muchu, v tom čase však bez gólového efektu. Naopak, v 39. minúte sa po peknej akcii Weissa dostal do veľkej šance Marek Hamšík. Fínov opäť zachránil Hradecký. V štyridsiatej minúte kontroval naturalizovaný Rus vo fínskej zostave Roman Jeremenko prudkou strelou na bránu Jána Muchu, našťastie mimo.

Neštastný moment, Hubočan dáva po bombe fínskeho obrancu Kari Arkivua do brvna nešťastný vlastný gól.

Druhý polčas sa začal, Jeremenko páli prudkou strelou nad Muchovu bránku. Fíni tlačia, v 51. minúte ohrozil slovenskú bránu Riku Riski.

Zahrozili aj Slováci, Weiss v 55. minúte hľadal krásnou prihrávkou pre bránou Šestáka, krátko nato pálil Hubočan. Päťdesiata siedma minúta, Fíni v rýchlom protiútoku dávajú gól, z kopačky nového hráča na ihrisku, Teemu Pukkiho, našťastie z ofsajdu. Stav stále 2:1 pre Slovensko.

Krátko nato Hamšík odchádza z ihriska, strieda ho Ondrej Duda. V 63. minúte nebezpečne páli Hubočan po centri Weissa.

V 68. minúte sa fínskemu útočníkovi Pukkimu šťastne podarilo dostať do veľkej šance, zachránil to Mucha.

V 71. minúte dostal žltú kartu Filip Kiss po taktickom faule. O päť minút neskôr sa po chaose v našej obrane opäť dostal do veľkej šance Pukki, Mucha stihol zasiahnuť. Nebezpečne zaútočil Weiss, potom mali Fíni výhodu priameho kopu, našťastie napálili iba do múra.

Šestáka v 80. minúte vystriedal Miroslav Stoch. Fíni chcú znížiť, stále viac riskujú, vyprodukovali dva nebezpečné útoky za sebou.

Naši Fínov spomalili, snažili sa kombinovať na ich polovici. V deväťdesiatej minúte nasledovala pekná strela Stocha, tesne mimo.

Na konci zápasu bol v šestnástke Fínov faulovaný Ďuriš, penalta sa však nekonala. Zápas končí, vyhrali sme 2:1!

Zostavy

SR: Mucha - Hubočan, Škrtel, Ďurica, Švento - Pečovský, Hrošovský - Šesták, Hamšík, Mak (vystriedal ho Weiss ml.) - Hološko

Fínsko: Hradecký - Arkivuo, Halsti, N. Moisander, Uronen - Kauko, Sparv, Hetemaj - Riski, Pohjanpalo, Jeremenko