Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

26. apríla 2007

Slovensko zasiahne Torpédo kapely Wanastowi vjeciSkupina Wanastowi vjeci vyráža na česko-slovenské turné Torpédo tour 2007 so silnou koncertnou zostavou. Spolu s Robertom Kodymom a P.B.CH. sa na pódium postaví vynikajúci bubeník Martin Vajgl a ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. apríla (WEBNOVINY) - Skupina Wanastowi vjeci vyráža na česko-slovenské turné Torpédo tour 2007 so silnou koncertnou zostavou. Spolu s Robertom Kodymom a P.B.CH. sa na pódium postaví vynikajúci bubeník Martin Vajgl a gitarista Tomáš Vartecký. Na Slovensku vystúpia 20. júna v Bratislave, 22. júna v Banskej Bystrici a 24. júna v Košiciach. V hlavnom meste a v Košiciach s nimi vystúpi kapela IMT Smile. Wanastowi vjeci si ich pozvali aj na štyri najväčšie české koncerty, ktoré odohrajú v Prahe, Brne, Jihlave a Plzni. Torpédo tour 2007 odštartuje skupina v Londýne v klubovom prostredí, kde majú menej náročné podmienky na technické vybavenie. "Chceme vyskúšať atmosféru sami na sebe aj na ľuďoch," povedal pre agentúru SITA P. B. CH., dodal však, že koncert nebude menej kvalitný, pretože aj kluby majú svoje čaro. Po 20 rokoch hudobnej kariéry však stále pociťuje istú nervozitu. "Človek to robí 20 rokov, ale stále je tam trocha nervozity, ale som rád, pretože keby nebola, tak by to znamenalo, že mi to je jedno," povedal.

Wanastowi vjeci sa po približne šiestich rokoch vrátia na pódiá vo veľkom štýle. Fanúšikovia sa môžu tešiť na piesne z najnovšieho albumu Torpédo, ale aj na hity od skupiny Lucie. Jedinečnosť koncertného turné podčiarkne aj špičkové technické vybavenie, scéna vyrobená priamo na mieru pre kapelu. Celé vybavenie im bude prevážať šesť kamiónov, pričom len scéna váži okolo 28 ton.

Najnovší album Wanastowi vjeci vyšiel na jeseň minulého roka. Ako povedal Robert Kodym, kapela mala prvýkrát v živote čas nahrať album tak, ako si vždy predstavovala. Veľký úspech naznačil už pilotný singel Otevřená zlomenina. Stala sa najhranejšou skladbou v českom hudobnom éteri. Album je najpredávanejším CD v ČR.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V piatok v Bratislave otvoria 28. ročník veľtrhu kvetín Flóra
<< predchádzajúci článok
Na londýnskom koncerte pre Dianu vystúpi aj Rod Steward