04. apríla 2017

SLOVNAFT CUP: Slovan v prvom semifinále triumfoval v Michalovciach

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Palkovič
Michalovce 4. apríla (TASR) - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v 1. semifinálovom zápase Slovenského pohára - Slovnaft cupu na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 2:1.

O góly víťazného tímu sa postarali Tamás Priskin a Seydouba Soumah, za domácich vyrovnal v závere prvého polčasu Anastasios Dimitriadis. Odvetný zápas je na programe v utorok 11. apríla v Bratislave.

MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1)
Góly: 41. Dimitriadis - 5. Priskin, 55. Soumah. Rozhodoval: Glova, ŽK: Žofčák, Sipľak, Šimčák - Saláta, Vittek. 1895 divákov

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Sedlák, Kavka, Sipľak, Šimčák - Qose - Koscelník, Danko (61. Serečin), Dimitriadis, Žofčák - Kushta (59. Bragin)
ŠK Slovan Bratislava: Mucha - Sekulič, Saláta, Rundič, Kubík - Savičevič, Kóňa - Schet (60. Oršula), Soumah (79. Vittek), Priškin - Čavrič (68. Dumas de Sa)

O prvý strelecký pokus sa v 4. minúte pokúsil domáci Koscelník, no svoj pokus z väčšej vzdialenosti nasmeroval nad bránku. V 5. minúte hostia využili pozičnú chybu súpera v strede ihriska, Čavrič sa dostal do úniku po pravej strane a jeho prihrávku ideálne zužitkoval Priskin - 0:1. Domáci sa chvíľu spamätávali z rýchleho gólu a v 8. minúte boli radi, že Soumah v skrumáži pred brankárom Kirom nenamieril presne. Michalovčania postupne prevzali iniciatívu a snažili sa o vyrovnanie. V 17. minúte sa dobre mierenou strelou z približne 25 metrov prezentoval domáci kapitán Žofčák, no Mucha jeho pokus zmaril efektným zákrokom. Brankár hostí podržal svoj tím aj pri pokuse Koscelníka z hranice šestnástky, ktorému chýbala razancia. Domáci sa vyrovnania dočkali v 41. minúte. Po prihrávke Žofčáka sa k strele dostal Dimitriadis a Mucha bol bezmocný - 1:1.

Tri minúty po zmene strán sa v sľubnej pozícii v pokutovom území ocitol Koscelník, no na spracovanie lopty nemal dostatok času. Pokusy hosťujúcich Čavriča a Kóňu z 50., resp. 54. minúty smerovali mimo bránky domáceho tímu. Slovan získal tesný náskok späť v 55. minúte. Akciu zaváňajúcu postavením mimo hry zakončil Soumah a upravil na 1:2. V 69. minúte bol blízko k vyrovnaniu Serečin, no na jeho dobre mierenú strelu z priameho kopu pohotovo zareagoval brankár Mucha. V 79. minúte volala po góle strela Dimitriadisa spoza šestnástky, no lopta tesne minula ľavú žrď Muchovej bránky. Michalovskí futbalisti si v závere zápasu vypracovali tlak, ale vyrovnávajúci gól nestrelili.