Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. januára 2007

SLSP začala rok 2007 s viac ako 2,54 milióna klientovSlovenská sporiteľňa si v minulom roku upevnila postavenie najväčšej banky na Slovensku. Jej služby už využíva viac ako 2,54 milióna klientov. Najrýchlejšie rastie počet mladých klientov do 26 ...Zdieľať

BRATISLAVA 10. januára (WN/PR) - Slovenská sporiteľňa si v minulom roku upevnila postavenie najväčšej banky na Slovensku. Jej služby už využíva viac ako 2,54 milióna klientov. Najrýchlejšie rastie počet mladých klientov do 26 rokov. Ich podiel na celkovom počte klientov sa výraznejšie zvyšuje od polovice uplynulého roka.

Mladým klientom venuje Slovenská sporiteľňa špeciálnu pozornosť. V máji 2006 priniesli na trh novinku, program iXtra, ktorý si mladí ľudia okamžite obľúbili. Napríklad medzinárodnú dobíjateľnú platobnú kartu iXtra určenú pre deti od 10 rokov vlastní už viac ako 5 tisíc jej klientov. Výhodou karty je, že mladí viac nemusia so sebou nosiť hotovosť ani do zahraničia a rodičia, starí rodičia či ktokoľvek iný im môže doplniť vreckové na karte. To oceňujú klienti najmä v dovolenkovom období. Najväčší záujem o tento produkt bol v júli.

Najširšia sieť obchodných miest a bankomatov na Slovensku

V roku 2006 otvorila Slovenská sporiteľňa dve nové pobočky a dve špecializované pracoviská na poskytovanie úverov na bývanie – SPOROcentrá bývania v Bratislave a Žiline. K 31. decembru 2006 mala 271 obchodných miest. V rámci modernizácie pobočkovej siete Slovenská sporiteľňa zrekonštruovala kompletne 8 pobočiek a ďalších 9 pobočiek presunula do atraktívnejších lokalít. Celkovo do rozvoja a modernizácie siete investovala v roku 2006 približne 250 mil. korún.

Banka vlani zvýšila počet bankomatov na 555, pritom začiatkom minulého roka mali klienti k dispozícii 519 bankomatov. Slovenská sporiteľňa bude aj naďalej rozširovať sieť bankomatov tak, aby boli zastúpené v každom regióne. Rozhodujúca je ich dostupnosť pre čo najviac klientov a efektivita ich prevádzky. „V porovnaní so západoeurópskymi krajinami má Slovensko v pokrytí bankomatmi stále rezervy, preto očakávame, že ich počet bude neustále rásť,“ hovorí predsedníčka predstavenstva a generálna riaditeľka Slovenskej sporiteľne Regina Ovesny-Straka.

Počet POS terminálov vzrástol v minulom roku z 4302 až na 5629. Pre klientov Prvej stavebnej sporiteľne zabezpečila Slovenská sporiteľňa v minulom roku platobné terminály, vďaka čomu môžu urobiť všetky úhrady priamo v priestoroch zastúpení Prvej stavebnej sporiteľne. Je to pre nich pohodlnejšie, nemusia hľadať najbližší bankomat, prípadne pobočku banky a ušetria aj na poplatkoch. Časť platobných terminálov je prenosná a umožní klientom urobiť úhradu priamo pri stretnutí so zástupcom Prvej stavebnej sporiteľne aj mimo priestorov spoločnosti.

Slovenská sporiteľňa je s 2,5 miliónom klientov najväčšou komerčnou bankou na Slovensku. V roku 2006 získala ocenenie časopisu Euromoney Najlepšia banka na Slovensku a podľa odborného týždenníka Trend je najúspešnejšia banka na Slovensku v roku 2006. Jediným akcionárom Slovenskej sporiteľne je rakúska Erste Bank. Slovenská sporiteľňa má dlhodobo vedúce postavenie v oblasti celkových aktív, úverov, vkladov klientov, v počte obchodných miest a bankomatov. Komplexné bankové služby poskytuje v 271 obchodných miestach a desiatich obchodných centrách vo všetkých regiónoch Slovenska.

Bližšie informácie:

Slovenská sporiteľňa, a. s., sekcia komunikácie

Suché mýto 4, 816 07 Bratislava

Miriam Fuňová, tel. 5850 2575, fax 5296 2738, e-mail: funova.miriam@slsp.sk

press@slsp.sk

SLSP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rakovine krčku maternice sa dá čeliť po novom
<< predchádzajúci článok
Greenpeace víta že EK nepodporila jadrovú energetiku