Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. februára 2006

Smer-SD odmieta rokovať s Dzurindom o privatizáciiSmer-sociálna demokracia (Smer-SD) dlhodobo a jednoznačne odmieta výpredaj strategických podnikov. Ako ďalej informoval na pondelkovej tlačovej konferencii šéf strany Robert Fico, Smer-SD nebude ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. februára (WN/SITA) - Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) dlhodobo a jednoznačne odmieta výpredaj strategických podnikov. Ako ďalej informoval na pondelkovej tlačovej konferencii šéf strany Robert Fico, Smer-SD nebude robiť premiérovi Mikulášovi Dzurindovi, ktorému sa rozpadla vláda, "krovie pri jeho predvolebných divadelných predstaveniach" a nevidí žiadny dôvod na stretnutia týkajúce sa privatizácie. "Smer-SD verí len tomu, že západným investorom Dzurinda nasľuboval rozpredaj strategických podnikov, čo mu zabezpečuje dostatok finančných prostriedkov na volebnú kampaň. Jediné, o čom je Smer-SD pripravený hovoriť s vládou SR, je stav prípravy volieb, ako aj záruky, že nebudú sfalšované," uviedol Fico.

Fico zároveň poznamenal, že predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda nevedel prísť strane Smer-SD na meno a odmietal akékoľvek návrhy na zastavenie privatizácie. "V súčasnosti, keď mu hrozí, že skončí ešte s väčšou hanbou, ako bol rozpad jeho vlády, volá pravidelne na našu centrálu a žiada o stretnutia," uviedol líder strany Smer-SD. Ako pokračoval, napriek verejným vyhláseniam o neprivatizácii nielen Fond národného majetku (FNM), ale aj Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR v piatok vo večerných hodinách uskutočnilo ďalšie kroky na dokončenie privatizácie bratislavského a košického letiska. "O tomto postupe sme sa dozvedeli až na základe tlaku, ktorý Smer-SD vyvinul na FNM v pondelkových dopoludňajších hodinách. Nechápeme, prečo príslušné ministerstvo a FNM neinformovali v piatok alebo počas víkendu o týchto významných rozhodnutiach," poznamenal Fico.

Strana Smer-SD zároveň zásadne odmieta aj pokusy vlády obviniť opozíciu z dôsledkov prípadnej neprivatizácie. Podľa Fica je tvrdenie, že opozícia bude zodpovedná za prípadné škody spôsobené zastavením privatizácie, hlúposť. "Ak sa privatizácia nezrealizuje, nikto nemá žiadny nárok na náhradu škody alebo náhradu vzniknutých nákladov," dodal Fico.

FOTO: SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
TNSK chce, aby spor o obnove hradu rozhodol NS SR
<< predchádzajúci článok
Telekomunikácie v SR vlani s priemerne 10 027 pracovníkmi