Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. septembra 2009

SNS je ľúto, že sa s nimi Vollebaek nechcel stretnúťSNS vyjadruje ľútosť nad tým, že Vysoký komisár Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) pre národnostné menšiny Knut Vollebaek sa dnes stretol s predstaviteľmi dvoch ...Zdieľať
BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) - SNS vyjadruje ľútosť nad tým, že Vysoký komisár Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) pre národnostné menšiny Knut Vollebaek sa dnes stretol s predstaviteľmi dvoch politických strán jednej národnostnej menšiny, no nevyjadril záujem stretnúť sa aj s jej predstaviteľmi. V stanovisku predsedu SNS Jána Slotu sa zdôrazňuje, že strana novelu jazykového zákona podporila v parlamente, víta ju, podieľala sa na nej a podporuje ju aj svojou najnovšou iniciatívou – petíciou občanov. "Pána Vollebaeka by sme oboznámili s tým, ako sa obdobné právne normy používajú a implementujú do praxe napríklad v Maďarsku. Oboznámili by sme ho so správami dvoch maďarských menšinových ombudsmanov, pánov Kaltenbacha a Kállaia, ktoré hovoria o tom, že oficiálna maďarská politická reprezentácia v MR národnostné menšiny zlikvidovala," uviedol Slota.


Predseda SNS považuje za zarážajúce, ako sa stále v zahraničí vytvára ilúzia, že Slovensko v rámci menšinových práv stále niečo porušuje, keď môžeme byť v menšinovej politike vzorom pre mnohé krajiny. "A je zarážajúce, že sa stále nachádzame len v akejsi obrannej pozícii a prichádzajú nám zo zahraničia na základe lživých obvinení a kampaní ´kontrolovať´ zákony, ktoré jasne spĺňajú medzinárodné štandardy," dodal. Podľa neho treba upriamiť pozornosť medzinárodných inštitúcií na to, aká národnostná genocída prebieha v Maďarsku. SNS preto plánuje komisára informovať "inou cestou".

Súvisiace články

http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/48952/SR-je-podla-Balazsa--jedinym-problemovym-susedom-Madarska.html

http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/48943/Podla-Vollebaeka-je-jazykovy-zakon-standardny-ale-nie-dobry.html

http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/48897/Vollebaek-potvrdil-ze-jazykovy-zakon-je-v-poriadku-uviedol-Fico.html

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ženy v Egypte môžu nosiť nohavice, vyhlásil moslimský duchovný
<< predchádzajúci článok
SR je podľa Balázsa jediným problémovým susedom Maďarska

SNS je ľúto, že sa s nimi Vollebaek nechcel stretnúť - diskusné fórum čitateľov