05. decembra 2009

Sobotňajšie výsledky zápasov I. ligy

Výsledky 19. kola I. ligy: Slovan Duslo Šaľa - AS Trenčín 1:1 (1:1) Góly: 45. Tomiš - 36. F. Hlohovský, ŽK: 38. T. Obert, 42. P. Zajac, 56. Lalák, 72. Krajník - 22. Salinas, ...

BRATISLAVA 5. decembra (WEBNOVINY) - Výsledky 19. kola I. ligy:

Slovan Duslo Šaľa - AS Trenčín 1:1 (1:1)

Góly: 45. Tomiš - 36. F. Hlohovský, ŽK: 38. T. Obert, 42. P. Zajac, 56. Lalák, 72. Krajník - 22. Salinas, 53. Gergel, 84. Fr. Kubík, rozhodovali: Šipoš - Jankovič, Poláček, 280 divákov

Šaľa napriek mala v dôležitom dueli prekvapujúco viac z hry. Mohla ísť v prvej dvadsaťminútovke do vedenia najmä pri šanci Tomiša. Na druhej strane domáci Kasaj zachraňoval po gólovej strele Adiho na bránkovej čiare. Hostia sa ujali vedenia v 36. min, keď Hlohovský z 18 metrov vymietol šibenicu bránky domácich. Duslo v nadstavenom čase vyrovnalo volejom Tomiša z 12 metrov. Po obrátke mali "chemici" viac z hry, superšancu spálil v 68. min Zajac, keď po dlhom pase Benka zoči-voči napálili iba do gólmana Volešáka. Hostia, ktorí bojujú o postavenie na čele boli nakoniec spokojní aj s remízou.

MŠK Rimavská Sobota - LAFC Lučenec 3:1 (2:0)

Góly: 21. a 43. Husaník, 82. Janečka - 58. Hricov, ŽK: 56. Siheľský, 86. Husaník - 44. Balaško, 44. Golian, 44. Hlavatovič, 44. Peter Ďurica, 57. Dujakovič, rozhodovali: Leško - Ádám, Slebodník, 420 divákov

Domáci sa ujali vedenia v 21. min, keď po rohovom kope Pisára využil zlé vybehnutie hosťujúceho gólmana Husaník. V 43. min domáci veľmi rýchlo rozohrali priamy kop, čím zaskočili obranu hostí, Husaník sa ocitol sám pred brankárom a pohodlne zvýšil na 2:0. Lučenčania znížili nemenej kurióznym gólom. Domáci brankár M. Kuciak minul ľahkú loptu a Hricov pohodlne využil ponúknutú šancu. V 82. min z rýchleho protiútoku stanovil na konečných 3:1 domáci Janečka.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Dolný Kubín 2:0 (1:0)

Góly: 36. Ľubarskij, 86. Pavlovčák, ŽK: 64. Siman, 73. P. Čarnota, 73. L. Bakoš (všetci Dolný Kubín), rozhodovali: Gábor - Vorel, Borsányi, 562 divákov

Michalovce sa v úvodnej polovici nevedeli dostať do tempa a viac z hry mali futbalisti nováčika. V 36. min zahrával domáci Gamkrelidze z ľavej strany štandardnú situáciu a kapitán Michalovčanov Ľubarskij potrestal hlavou zlé vybehnutie brankára Trabalíka. V druhom polčase sa obraz hry vyrovnal, hostia domácim nepríjemne podkurovali, ale v kľúčových momentoch nemali presnú mušku. Definitívnu bodku za stretnutím dal štyri minúty pred koncom Pavlovčák, ktorý strelou od žrde pečatil výsledok na 2:0.

MFK Tatran AOS Liptovský Mikuláš - FK Púchov 4:2 (2:1)

Góly: 30. a 40. Balluch, 48. P. Tomko, 55. M. Bezák - 44. Riška, 66. Novisedlák, ŽK: 79. Líšivka - 30. Jurga, 90. Brezničan, ČK: 83. Líšivka (L. Mikuláš) po dvoch ŽK, rozhodovali: Straka - E. Weiss, Košecký, 1100 divákov

Domáci začali nátlakovou hrou. V 3. min strelu Ballucha vyrazil hosťujúci gólman na roh. V 30. min center M. Bezáka prepustil Tomko Balluchovi a ten po zemi vsietil prvý gól stretnutia. V 37. prišla krásna akcia po osi Bezák, Balluch a Pitoňákovu strelu musel likvidovať Plánička. V 41. min krásne načasoval prihrávku Kandera do priestoru Balluchovi a ten s prehľadom po zemi dal druhý gól domácich. V 44. min domáca obrana neprerušila hru a Riška znížil na 1:2. V druhom polčase bol v 48. min po peknej akcii Balluch - V. Škuta, na jej konci Tomko a nekompromisne strelil tretí gól domácich. V 55. min po prihrávke Ballucha Bezák pridal gól na 4:1. V závere hostia chceli vyrovnať, ale v 66. Balluchovu šancu zlikvidoval Plánička a v tej istej minúte Novisedlák po centri stanovil výsledok zápasu na konečných 4:2.