Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. augusta 2012

Španielsko nezvláda splácať dlh, priznal premiér RajoyŠpanielsky premiér Mariano Rajoy v piatok zopakoval, že pre jeho krajinu je stále náročnejšie refinancovať svoje dlhy. "Najväčším problémom pre našu krajinu je, že dlžíme veľa ...Zdieľať
spanielsko MADRID 3. august (WEBNOVINY) - Španielsky premiér Mariano Rajoy v piatok zopakoval, že pre jeho krajinu je stále náročnejšie refinancovať svoje dlhy.


"Najväčším problémom pre našu krajinu je, že dlžíme veľa peňazí a musíme ich splatiť a teraz je ťažké, aby nám niekto požičal alebo refinancoval dlhy, ktoré máme,“ povedal.

Na otázku, či Madrid požiada Európsku úniu o finančnú pomoc uviedol, že jeho vláda urobí všetko v tom najlepšom záujme pre krajinu.

"Urobím ako vždy to, v čo verím, že je v najlepšom záujme španielskych ľudí. Nemôžete byť hlavou vlády a rozmýšľať nad niečím iným,“ povedal.

Náklady na obsluhu verejného dlhu Španielska sa vo štvrtok vyšplhali na druhú najvyššiu úroveň od vzniku eurozóny. Investori sa totiž stále viac obávajú, že Madrid bude musieť požiadať EÚ a Medzinárodný menový fond (MMF) o úverový program. Španielsko už požiadalo o pomoc do 100 mld. eur pre svoj bankový sektor.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do KĽDR prúdi humanitárna pomoc, prístup krajiny sa zlepšil
<< predchádzajúci článok
Skanska je opäť mimo hry, ŽSR ju z verejnej súťaže vylúčili

Španielsko nezvláda splácať dlh, priznal premiér Rajoy - diskusné fórum čitateľov