31. októbra 2015

Spartak Trnava podľahol Senici 0:1 v 15. kole Fortunaligy

Na snímke vpravo kapitán Trnavy Martin Mikovič a hráč Senice Luboš Hušek v zápase 15. kola jesennej časti Fortuna ligy FC Spartak Trnava - FK Senica v Trnave v sobotu 31. októbra 2015. Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Trnava 31. októbra (TASR) - Víťazná šnúra futbalistov Spartaka Trnava sa vo Fortuna lige zastavila na čísle päť. V sobotňajšom dueli 15. kola ju prestrihla Senica, ktorá premenenou penaltou Jana Kalabišku vyhrala v Trnave 1:0.

Trnavčania nastúpili na derby zápas bez krajných obrancov Janečku s Čonkom a ich miesta zaujali Majtán a Hanzel. Oba celky začali s útočnou snahou, domáci zahrávali dva rohové kopy, no nič z nich nevyťažili. V podpriemernom prvom polčase videli diváci v prvej polhodine len dve strely domácich nad bránu v podaní Majtána a Haliloviča. V 30. minúte fauloval v 16-ke Nikolič Pillára, a Kalabiška s istotou premenil nariadenú penaltu. O tri minúty bol blízko k vyrovnaniu Schranz, keď loptu pretlačil za senického brankára, ale Pillár stačil odvrátiť nebezpečenstvo. V 38. minúte ohrozil senického brankára Halilovič, no jeho strela bola málo razantná a do polčasu si Šulla poradil aj s tečovanou strelou Schranza.

V druhom polčase sa domáci pokúšali o vyrovnanie enormnou snahou, ale bez úspechu. V 54. minúte krížna strela Mikoviča doslova "lízala" ľavú žrď senickej brány. Presne po hodine hry mohli hostia svoje vedenie zvýšiť, ale po prihrávke Kalabišku neprestrelil Kamenára Vengřínek a z odrazenej lopty následne ani Klec. O dve minúty tečovaný pokus Mikoviča znamenal len roh pre domácich. Platonická prevaha Trnavčanov bez zakončenia neviedla k úspechu, a tak v pokoji hrajúci Seničania, ktorí premenili penaltu a prakticky iba raz ohrozili Kamenára, získali v Trnave tri body.

Spartak Trnava - FK Senica 0:1 (0:1)

Gól:
31. Kalabiška (z 11 m). Rozhodoval: Marhefka, ŽK: Nikolič, Halilovič, Casado - Hušek, Vengřínek, 6250 divákov

zostavy a striedania:

Spartak Trnava:
Kamenár - Majtán (72. Vojtuš), Nikolič, Tóth, Hanzel - Baez (55. Harba), Benogo (23. Casado) - Schranz, Halilovič, Mikovič - Depetris

FK Senica: Šulla - Vengřínek, Hladík, Pavlík, Pillár, Čunta - Hušek - Kalabiška (87. Kosorín), Hromada, Klec (82. Cicman) - Mráz (71. Komara)

Zlaté Moravce remizovali s Michalovcami

V stretnutí tabuľkových susedov sa od úvodu hral obojstranne otvorený futbal. Už v 6. min sa presadil Glavaš, ale jeho gól pre tesný ofsajd neplatil. O minútu neskôr ten istý hráč po spolupráci s Kupcom mieril tesne mimo. V 11. min pohrozil hosťujúci Kunca, jeho pekná strela spoza šestnástky pozorného Ranilovča neprekvapila. V 19. min Tawamba prenikol až do malého vápna, ale Glavaš jeho prihrávku nedokázal usmerniť do prázdnej michalovskej brány. Do vedenia išli domáci v 25. min, keď po štandardnej situácii Tawamba našiel De Souzu, ktorý zblízka nedal Kelemenovi šancu. Po polhodine hry Tawamba našiel Orávika, ktorého prudká strela tesne minula pravú žrď brány hostí. V 40. min išiel Glavaš sám na Kelemena, ale zblízka trafil len michalovského gólmana. V závere prvého polčasu po rohu Danka Nworah zvnútra malého vápna neusmernil loptu medzi žrde domácej brány. Otvorený a bojovný futbal sa hral aj po zmene strán. V 48. min rozohrali domáci akciu po osi Tawamba - Orávik - Glavaš, ale s koncovkou posledne menovaného si poradil pozorný brankár Kelemen. Už o minútu Orávikov center našiel De Souzu, ktorý z asi 8 metrov hlavičkoval tesne mimo. Vyrovnanie priniesla 52. min, keď na Kupcovu nešťastnú malú domov Ranilovič nedosiahol a Kunca nemal problém zasunúť loptu do prázdnej brány. Po hodine hry mohli ísť hostia aj do vedenia, ale Nworahovu strelu z troch metrov Ranilovič zázračne vyrazil. V 77. min Školnik rozohral štandardnú situáciu, k lopte sa dostal De Souza, ale jeho gólovú hlavičku vyrazil Kelemen. V 82. min prišla rýchla akcia domácich, na Cebarov center si nabehol Orávik, jeho prudkej strele chýbali centimetre. V nervóznom závere sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale pozorná defenzíva hostí odolala.

ViOn Zlaté Moravce - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:0)

25. De Souza - 52. Kunca. Rozhodoval: Očenáš, ŽK: Perišič - Nworah, 1015 divákov.

ViOn Zlaté Moravce:
Ranilovič - Majtič, Tipurič, De Souza, Kupec - Burič (67. Krznarič) - Orávik, Školnik, Perišič, Glavaš (75. Cebara) - Tawamba

MFK Zemplín Michalovce: Kelemen - Koscelník, Podhorín, De Marco, Barosso - Sedlák - Kunca (74. Šimčák), Danko, Bayon (83. Grič), Mensah (90. Tóth) - Nworah

Podbrezová rozdrvila Skalicu 3:0

Obe mužstvá zo spodku tabuľky pripisovali zápasu mimoriadny význam a každé jedno túžilo prelomiť aj nepríjemnú bilanciu. Železiari sa usilovali konečne pokrstiť Zelpo arénu víťazstvom, hostia zasa prelomiť nepríjemnú 12-zápasovú sériu bez víťazstva. Po štvrťhodine hry mali k cieľu oveľa bližšie domáci. Viedli 2:0 a mnohí na štadióne si v duchu aj povedali, že nemuseli. V 9. min totiž hosťujúci Lietava spálil obrovskú šancu, keď v ideálnej pozícii trafil zblízka len nohy brankára Kuciaka. Tento moment akoby prebudil ofenzívu domácich, v 12. min našiel Gál Andrezly v pokutovom území Rendlu, a ten úplne osamotený mal šancu presne zamieriť a otvoriť si v Podbrezovej svoj gólový účet. O tri minúty neskôr Vaščák pohotovo nasmeroval loptu na Kochana a domáci sa opäť radovali. Do konca polčasu sa už veľa ucelenejších akcií nezrodilo, hostia neustále trpeli na obranné obrovské okná, ktoré vždy zaváňali ďalším gólom. V 28. min Kurák vyslal nepresnú strelu ponad na brankára Kuciaka, v 35. min Vajda síce pretlačil loptu do siete, no po predchádzajúcom faule na brankára a rozhodca gól neuznal. Po zmene strán veľa nechýbalo, aby v 49. min pridal tiesnený Gál Andrezly ďalší gól železiarov, delilo ho od neho len centimetre po obstrelení bránky. V 53. min si zaslúžila potlesk ďalekonosná prízemná strela Andriča, ktorú Hajdúch vyrazil na roh. Nový tréner na lavičke Skalice Štefan Horný nemal veľa dôvodov na spokojnosť, možno len s bojovnosťou, čo však bolo na obrat v skóre málo. Hosťom chýbala tvorivosť, priamočiarosť a aj lepšie zakončenie, ktorému sa dostávali len sporadicky. V 74. min ich dokonale vytrestal J. Pančík, keď svoje sólo mazácky oblúčikom ponad vybehnutého brankára Hajdúcha premenil na tretí gól a aj on sa podpísal pod zaslúžené vysoké víťazstvo.

ŽP Šport Podbrezová - MFK Skalica 3:0 (2:0)

12. Rendla, 15. Kochan, 74. J. Pančík. Rozhodca Kružliak, ŽK: Podio, Gál Andrezly - Konečný, Mazan, Ulrich,1023 divákov.

ŽP Šport Podbrezová: Kuciak - Migaľa, Kupčík, Vajda, Andrič - Szöke - Vaščák (89. Žilák), Kochan, Podio (90+. Mehanovič), Gál Andrezly - Rendla (24. J. Pančík)

MFK Skalica: Hajdúch - Vrablec (45. Mazan), Majerník, Konečný, Ciprys - Hlinka - Kurák, Šebesta, Čermák (62. Gašparík), Vaško (62. Ulrich) - Lietava

NHL: Halák po návrate nezabránil prehre Islanders na ľade New Jersey
F1: V záverečnom meranom tréningu na VC Mexika najrýchlejší Rosberg