Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

27. marca 2021

USA hrozí šiestim krajinám, ktoré zaviedli dodatočné zdanenie ziskov Facebooku a Googlu, odvetnými clamiSpojené štáty americké hrozia Rakúsku a ďalším piatim krajinám, ktoré zaviedli mimoriadne dane na zisky technologických gigantov ako Facebook a ...Zdieľať
https://www.youtube.com/channel/UCNCwGS-5AT9TN3CMJY-OVhA

27.3.2021 - Spojené štáty americké hrozia Rakúsku a ďalším piatim krajinám, ktoré zaviedli mimoriadne dane na zisky technologických gigantov ako Facebook a Google odvetnými clami. Informovala o tom v sobotu rakúska tlačová agentúra APA.


Takzvaná digitálna daň v Rakúsku, Indii, Taliansku, Španielsku, Turecku a Veľkej Británii diskriminuje americké podniky a znamená tiež porušenie pravidiel medzinárodného obchodu, uviedla splnomocnenkyňa federálnej vlády pre obchodné záležitosti Katherine Taiová.

Ako dodala, Washingtom má v spore záujem o dosiahnutie „medzinárodného konsenzu“ v zmysle pravidiel Organizácie pre ekonomickú spoluprácu rozvoj (OECD). V prechodnom období však USA podľa nej nevylučujú odvetné kroky vrátane uvalenia mimoriadnych ciel.


Zdroj: Webnoviny.sk - USA hrozí šiestim krajinám, ktoré zaviedli dodatočné zdanenie ziskov Facebooku a Googlu, odvetnými clami © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zemi najbližších sto rokov nehrozí zrážka s asteroidom, planétka Apophis však zostáva na zozname rizík
<< predchádzajúci článok
Horší sa vám zrak? Šafran vám môže pomôcť tento proces zvrátiť

USA hrozí šiestim krajinám, ktoré zaviedli dodatočné zdanenie ziskov Facebooku a Googlu, odvetnými clami - diskusné fórum čitateľov