Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. marca 2006

SR podporila vyhlásenie BR OSN k iránskemu jadrovému programuSlovenská republika (SR) vyzvala Iránsku islamskú republiku, aby začala plniť svoje záväzky vyplývajúce zo Zmluvy o nešírení jadrových zbraní (NPT), uvádza sa v tlačovom vyhlásení Ministerstva ...Zdieľať

BRATISLAVA 30. marca (WN/SITA) - Slovenská republika (SR) vyzvala Iránsku islamskú republiku, aby začala plniť svoje záväzky vyplývajúce zo Zmluvy o nešírení jadrových zbraní (NPT), uvádza sa v tlačovom vyhlásení Ministerstva zahraničných vecí SR. Slovensko, rovnako ako ďalších 14 členov Bezpečnostnej rady (BR) OSN, schválilo text vyhlásenia Predsedníctva BR OSN k otázke iránskeho jadrového programu.

Text vyhlásenia predložila trojica krajín z EÚ v zložení Francúzsko, Nemecko a Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska. Najprv ho schválili piati stáli členovia BR OSN a následne 10 jej nestálych členov. Irán dostal silný politický signál, aby začal plniť zásady zakotvené v NPT a v rezolúciách Rady guvernérov Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu. Bezpečnostná rada OSN vyjadrila vážne znepokojenie nad situáciou v súvislosti s iránskym jadrovým programom a nad rozhodnutím Teheránu pokračovať v obohacovaní uránu. Bezpečnostná rada OSN je rozhodnutá riešiť iránsky jadrový problém diplomatickými prostriedkami dovtedy, kým to bude možné.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Korupčný ortopéd sa nechce zúčastňovať na procese
<< predchádzajúci článok
Tóth nevidí dôvod na odstúpenie, iní mu závidia úspechy

SR podporila vyhlásenie BR OSN k iránskemu jadrovému programu - diskusné fórum čitateľov