Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

13. júla 2009

Štáb Leonarda Cohena bude mať k dispozícii 16 áutŠtáb Leonarda Cohena bude mať pred koncertom na Slovensku k dispozícii 16 osobných automobilov. Jeden z nich bude pripravený špeciálne pre kanadského speváka, ktorý požiadal organizátorov, aby bolo ...Zdieľať
BRATISLAVA 13. júla (WEBNOVINY) - Štáb Leonarda Cohena bude mať pred koncertom na Slovensku k dispozícii 16 osobných automobilov. Jeden z nich bude pripravený špeciálne pre kanadského speváka, ktorý požiadal organizátorov, aby bolo auto naštartované aj tesne pred koncom koncertu. Kam chce Cohen zamieriť po odohraní šou 28. augusta, bude jasné až priamo na mieste. V pokynoch jeho manažmentu je aj upozornenie, že pred Incheba Expo Arénou musí byť miesto pre náklad a výklad piatich kamiónov. Pôjde o vystúpenie s veľmi nízkou hlasitosťou, čomu bude predchádzať prispôsobenie akustiky sály, aby si fanúšikovia mohli koncert plnohodnotne vychutnať.


Leonard Cohen patrí medzi najvýznamnejších a najvplyvnejších autorov piesní v angličtine. Prvú básnickú zbierku Let Us Compare Mythologies vydal vo veku 22 rokov. Pôvodne básnik a spisovateľ sa v roku 1967 postavil na koncertné pódiá a jeho zhudobnené texty zožali úspech po celom svete. Ako prvú pieseň nahral Suzanne, v rovnakom roku vznikol i jeho debutový album Songs of Leonard Cohen. Ako uvádza internetová encyklopédia Wikipédia, Cohen inšpiroval i ďalších hudobníkov, ktorí nahrali vyše tisíc coververzií jeho piesní. Cohena v rodnej Kanade uviedli do hudobnej siene slávy a ocenili ho rádom Order of Canada.

Agentúru SITA informovala Jana Mudríková z agentúry Vivien.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bill Gates patentoval metódu, ktorou chce zastaviť hurikány
<< predchádzajúci článok
Hemingway bol agentom KGB

Štáb Leonarda Cohena bude mať k dispozícii 16 áut - diskusné fórum čitateľov