Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

09. decembra 2018

Stále mladý Karel Gott nadchol Ružomberok


Tagy: Karel Gott

Stále mladý Karel Gott nadchol RužomberokZdieľať
Stále mladý Karel Gott nadchol Ružomberok Foto: Rudolf Maškurica
 
Ružomberok 9. decembra (OTS) - Koncert, na ktorom nadšenému publiku zaspievala najväčšia hviezda česko-slovenskej popmusic Karel Gott pripravila Nadácia SUPRA a Občianske združenie Ružomberčan.


Koncert v znamení zvučných mien
Hudobnú časť odštartovala domáca Muzikálová súkromná základná umelecká škola Alkana. Hneď po nej sa na pódiu objavila česká speváčka Ilona Csáková s nezameniteľným hlasom. Poriadnu dávku elánu so sebou prinieslo aj vystúpenie charizmatického Vaša Patejdla, ktorého na pódiu vystriedala talentovaná finalistka SuperStar Markéta Konvičková.
Stále mladý Karel Gott nadchol Ružomberok Foto: Rudolf Maškurica
 

Hlavnou a najviac očakávanou hviezdou večera bol však Karel Gott
Najvýznamnejší a najpopulárnejší spevák v dejinách česko-slovenskej populárnej hudby sa do Ružomberka vrátil po tridsiatich piatich rokoch. Atmosféra v Koniarni nabrala po jeho príchode na pódium výnimočný a neopakovateľný charakter. Svoje piesne často uvádzal pre neho príznačným a vtipným slovom na úvod, čím opäť potvrdil, že je nie len úžasný spevák, ale aj človek so zmyslom pre humor. Spoločnosť počas vystúpenia mu robili aj jeho dcéry. Mladšia Nelly mu spolu s ďalšími dievčatami pri niektorých piesňach dotvárala tanečnú zložku. Staršia dcéra Charlotte si so svojím otcom dokonca zaspievala známu pieseň Zvonky štěstí. „Kedysi som s Darinkou Rolincovou spieval krásnu pieseň. Volala sa Zvonky štěstí. Tentokrát som si na túto pesničku pozval tiež 12-ročnú speváčku, aj Darinka mala v tom čase 12 rokov, ktorá rada spieva a je to moja staršia dcéra Charlotte,“ uviedol svoj duet s dcérou Karel Gott. Od obecenstva si vyslúžil niekoľkokrát standing ovation a neutíchajúci búrlivý potlesk. „O Ružomberku som počul samé chvály. Môj priateľ Milan Fiľo ma sem už dlho pozýval a som rád, že sa nám podarilo zorganizovať nie jeden, ale hneď dva koncerty. Publikum je úžasné a musím povedať, že za tých 35 rokov, čo som tu nebol, sa vôbec nezmenilo,“ povedal vždy dobre naladený Karel Gott.
Stále mladý Karel Gott nadchol Ružomberok Foto: Rudolf Maškurica
 

Nadácia, ktorá pomáha a šíri radosť
Vianočný koncert organizovala v poradí už tretíkrát Nadácia SUPRA v spolupráci s Občianskym združením Ružomberčan. Nadácia SUPRA funguje od roku 2016 a jej cieľom je pomáhať sociálne slabším, jednotlivcom aj komunitám, ktoré realizujú projekty na zlepšenie života v Ružomberku a regióne dolného Liptova. V roku 2018 podporila Nadácia SUPRA projekty v hodnote 169 782€. Patrila k nim podpora zdravia občanov regiónu, podpora seniorov a znevýhodnených občanov, podpora talentov a tiež projekty na rozvoj detí a mládeže regiónu. Milan Fiľo, zakladateľ a najväčší prispievateľ Nadácie SUPRA, vyjadril veľké poďakovanie Karlovi Gottovi za to, že prijal jeho pozvanie a poctil Ružomberok svojou návštevou. „Chcel by som poďakovať, že takýto významný človek prišiel medzi nás. Aj napriek svojmu nabitému programu, z ktorého si naozaj môže vyberať kde a pre koho bude spievať, prišiel do Ružomberka a je medzi nami. Aj keď v našom podniku vyrábame „Maestro“ - jeden z najlepších a najkvalitnejších papierov, Maestro ako Karel Gott je len jeden,“ uzavrel s úsmevom Milan Fiľo.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Tagy: Karel Gott
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Karla Gotta prepustili z nemocnice, spevák sa plánuje vrátiť k pracovným povinnostiam (22. 11. 2018)
 NEVYZERÁ TO S NÍM DOBRE: Gotta opäť hospitalizovali v nemocnici (20. 11. 2018)
 ŠOKUJÚCI PORTRÉT: K. Gott dostal od výtvarníčky z Číny obraz (10. 10. 2018)
 Gotta zradilo zdravie, zrušil účasť na pražskom koncerte Alphavillle (5. 10. 2018)
 Bratislavčanky stále milujú Karla Gotta (28. 6. 2018)
 Karel Gott prvý raz žaluje novinára, kniha Na cestách so slávikom vyšla bez jeho autorizácie (12. 6. 2018)
 Karel Gott uvedie v Banskej Bystrici a Bratislave koncert plný hviezd (13. 5. 2018)
 Karel Gott má svoju hviezdu na Chodníku slávy (9. 3. 2018)
 Karel Gott ochorel na silnú chrípku, lieči sa v nemocnici (19. 2. 2018)
 Video: Karel Gott si opäť získal Bratislavu, predstavil aj obe dcéry (26. 1. 2018)nasledujúci článok >>
Začína sa sezóna prikrmovania vtáctva, ochranári upozorňujú na zásady
<< predchádzajúci článok
Peľová sezóna sa zimou skončila, no alergikov môžu potrápiť aj roztoče

Stále mladý Karel Gott nadchol Ružomberok - diskusné fórum čitateľov