Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. augusta 2011

Staršia žena narušila Obamovu narodeninovú oslavuDve stíhačky odprevadili zo vzdušného priestoru nad Chicagom 75-ročnú pilotku, ktorá nad mesto zablúdila so svojim lietadlom a nereagovala na výzvy letových dispečerov. V meste sa práve v tom čase ...Zdieľať
bez nazvu WASHINGTON 5. augusta (WEBNOVINY) - Dve stíhačky odprevadili zo vzdušného priestoru nad Chicagom 75-ročnú pilotku, ktorá nad mesto zablúdila so svojim lietadlom a nereagovala na výzvy letových dispečerov. V meste sa práve v tom čase nachádzal americký prezident Barack Obama. Armáda musela preto povolať zo základne v Ohiu dve stíhačky typu F-16, ktoré ženu z uzavretého vzdušného priestoru eskortovali, uviedol v piatok denník Chicago Tribune.

Myrtle Roseová vnikla so svojim lietadlom Kitfox Model 2 do chráneného priestoru nad Chicagom v stredu predpoludním, keď tam americký prezident oslavoval svoje 50. narodeniny. Obama sa narodil v havajskom meste Honolulu 4. augusta 1961 a v domovskom Chicagu v stredu odštartoval oslavy okrúhlych narodením stretnutím s darcami jeho volebnej kampane.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Nitre spustia mestské karty
<< predchádzajúci článok
Čína bojuje s povodňami aj suchom