Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. mája 2006

Štát zaplatí 270-miliónový dlh Slovenského rozhlasuVláda rozhodla o oddlžení Slovenského rozhlasu (SRo). Na zaplatenie jeho dlhu z minulého roka dnes uvoľnila 270 miliónov korún. Na verejnoprávny rozhlas tak pôjde najviac z vyše 370 miliónov, ktoré ...Zdieľať

BRATISLAVA 10. mája (WN/SITA) - Vláda rozhodla o oddlžení Slovenského rozhlasu (SRo). Na zaplatenie jeho dlhu z minulého roka dnes uvoľnila 270 miliónov korún. Na verejnoprávny rozhlas tak pôjde najviac z vyše 370 miliónov, ktoré vláda rozdelila uznesením. Tieto peniaze ušetrila najmä nižším príspevkom do rozpočtu Európskej únie. Štyridsať miliónov pôjde na odstraňovanie dôsledkov kalamity vo Vysokých Tatrách, 28 miliónov Sk na dokončenie Národného domu v Martine, 16 miliónov Sk na následky povodní, 17 miliónov na riešenie prípadných dôsledkov pandémie vtáčej chrípky, dva milióny na rómske komunitné centrum v Moldave.

"Ďalšia položka, ktorá sa neschvaľovala uznesením, je dofinancovanie výdavkov na školstvo vo výške 416 miliónov korún," uviedol minister financií Ivan Mikloš. Táto suma zahŕňa 300 miliónov na doplatenie normatívov, ktoré zobral pri schvaľovaní rozpočtu parlament. 116 miliónov Sk dostane regionálne školstvo na zaplatenie kúrenia.

"Zdroje sú čiastočne z rozpočtovej rezervy vlády, z väčšej časti však z úspory na nižších výdavkoch na príspevky do Európskej únie, kde dávame o 500 miliónov menej ako bola suma schválená v štátnom rozpočte," dodal Mikloš. Priznal, že rokovanie o prerozdelení peňazí bolo veľmi náročné. "Požiadaviek je ešte omnoho, omnoho viac. Peniaze sme dali na tie, ktoré ministerstvo financií považuje za opodstatnené."

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Interpol pátra po zmiznutom talianskom dievčatku
<< predchádzajúci článok
Väzni dostanú viac za kvalitnú prácu

Štát zaplatí 270-miliónový dlh Slovenského rozhlasu - diskusné fórum čitateľov

Šéfdirigent11.5. 2:23:27