Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

04. augusta 2006

Stephen King a John Irving apelujú na kolegyňu: Harry Potter by nemal zomrieťŠpičkoví americkí literáti, majster hororu Stephen King a románopisec John Irving, ktorých diela sú dobre známe aj čitateľom na Slovensku, rozpútali kampaň za "udržanie" populárneho Harryho Pottera pri živote.Zdieľať
       Obaja apelovali na tlačovej konferencii v New Yorku na britskú spisovateľku Joanne K. Rowlingovú, aby mladého učňa mágie nenechala zomrieť v siedmom diele ságy.

      Spisovatelia sa vyznali z toho, že ich Harryho postava tak očarila a tak si ju obľúbili, že by ich jeho predčasný odchod rozosmutnil. Zároveň vyjadrili nádej, že nielen im spôsobí táto románová a medzičasom aj filmová postava ešte veľa radosti.
      Britská spisovateľka, ktorá je "matkou" Harryho Pottera, netají, že je jej z blížiaceho sa konca ságy smutno. Zároveň sa však podľa vlastných slov teší na novú autorskú slobodu a s ňou spojené výzvy.
      "Harry bol jedinou konštantou v tejto turbulentnej fáze, bol súčasťou môjho života," tvrdí Joanne K. Rowlingová, avšak súčasne dodáva, že napriek smútku bude koniec ságy pre ňu predstavovať aj vyslobodenie sa spod mimoriadneho trvalého tlaku.
      Autorka prezradila iba toľko, že v ostatnej časti, v ktorej písaní už značne pokročila, zomrú dve z románových postáv, Všeobecne sa predpokladá, že jednou z nich bude práve Harry Potter.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Macaulay Culkin si zahrá v novej čiernej komédii
<< predchádzajúci článok
Iggy Pop chce mať na Hodokvase živého krokodíla

Stephen King a John Irving apelujú na kolegyňu: Harry Potter by nemal zomrieť - diskusné fórum čitateľov