19. mája 2019

Stolný tenis: Slovenky zdolali v baráži kvalifikácie ME aj Grécko

Na archívnej snímke slovenská stolnotenisová reprezentantka Barbora Balážová.

Na archívnej snímke slovenská stolnotenisová reprezentantka Barbora Balážová. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 19. mája (TASR) - Slovenské reprezentantky v stolnom tenise zvíťazili aj v druhom vystúpení v baráži kvalifikácie ME 2019. V nedeľňajšom zápase 4. skupiny v Bratislave zdolali Grékyne 3:0 a zaistili si postup z prvého miesta.

Slovenky sa ujali vedenia zásluhou svojej jednotky Barbory Balážovej, ktorá si poradila s Aikaterini Toliouovovou 3:0 na sety. O druhý bod sa postarala Tatiana Kukuľková. Tá síce prehrala prvý set s Konstantinou Paridiovou a dovolila jej aj vyrovnať na 2:2, v piatom sete však súperku k ničomu nepustila a uspela v ňom 11:2. Zverenky Petra Šeredu nepripustili komplikácie a rozhodujúci bod zariadila Eva Ódorová víťazstvom nad Elisavet Terpouovou 3:0.

ME sa uskutočnia od 3. do 8. septembra vo francúzskom Nantes za účasti 24 ženských a mužských tímov.