Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. decembra 2006

STV – Koncesionári cez internetPráve v tomto období bola úspešne ukončená realizácia projektu Implementácia SW na skvalitnenie podpory evidencie a vyberania koncesionárskych poplatkov pre Slovenskú ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. decembra (WN/PR) - Práve v tomto období bola úspešne ukončená realizácia projektu Implementácia SW na skvalitnenie podpory evidencie a vyberania koncesionárskych poplatkov pre Slovenskú televíziu.

Spoločnosť Koncesia, s.r.o. spolupracovala pri jeho implementácii s dvomi spoločnosťami. Vedenie a kvalitné zabezpečenie cieľov projektu zo strany spoločnosti Koncesia, s.r.o mala v opatere česká spoločnosť solit project, s.r.o., dodávku systému zabezpečil SOFTIP, a.s. Zákaznícky informačný systém z produkcie českej UTILITIES SYSTEMS, a.s. rozšíril o časť „Internet“ a „Call centrum“.

Aplikácia Internet s prepojením na internetové stránky STV (konkrétne www.koncesionari.sk) umožňuje podávať on-line prihlášky TV prijímačov, on-line prezeranie uskutočnených koncesionárskych platieb a on-line zmenu informácií (zmeny adries, počtov prijímačov...)

„Projekt bol ukončený a odovzdaný do rutinnej prevádzky vo vopred naplánovanom a požadovanom termíne, t.j. 4 mesiace od vlastného zahájenia.

Spoločnosť solit project, s.r.o. týmto projektom poskytla spoločnosti Koncesia, s.r.o nielen časovú, ale aj finančnú záruku investície vloženej do rozšírenia informačného systému“, hovorí vedúci projektu spoločnosti solit project, s.r.o. Pavel Černý.

Aplikácia „Call centrum“ sprístupňuje služby v oblasti zákazníckeho servisu a zaisťuje vyššiu priechodnosť volajúcich koncesionárov. Zároveň je chápaná ako alternatíva ak koncesionár nemá možnosť vykonať registráciu, či prípadné zmeny prostredníctvom internetu.

Informačný systém STV je určený tzv. priamym koncesionárom. Tým, ktorí koncesionárske poplatky hradia STV priamo a nie prostredníctvom Slovenskej pošty, a.s. V tejto súvislosti je podporným cieľom projektu „Implementácie SW ...“ aj prevod maximálneho počtu koncesionárov do priamej opatery STV, ktorí ním získajú vyšší štandard služieb, promptnosti a komfortu riešenia svojich koncesionárskych záväzkov.

Paralelne so zavedením tejto novinky realizuje STV aj vzdelávaciu reklamnú kampaň na dosiahnutie priamej komunikácie so svojimi koncesionármi.

O SOFTIPe

Spoločnosť SOFTIP patrí medzi najvýznamnejších dodávateľov moderných riešení v oblasti podnikových informačných systémov. Ako systémový integrátor zákazkových informačných systémov zaujíma významné postavenie na trhu Slovenska, ale i Českej republiky. Výrazný akcent na kvalitu a vysokú úroveň poskytovaných riešení a služieb dokumentujú viaceré významné ocenenia a zavedený systém manažmentu kvality podľa noriem ISO 9001:2000. V záujme maximálneho uspokojenia požiadaviek zákazníka sa SOFTIP vždy snaží o komplexný návrh riešení. To v praxi znamená, že dlhodobo a úspešne navrhuje a dodáva nielen softvérové riešenia, ale aj technickú a technologickú infraštruktúru na zodpovedajúcej kvalitatívnej úrovni a príslušné služby.

Kompetentnosť, spoľahlivosť a vysokú úroveň produkcie a služieb si SOFTIP upevňuje vytváraním strategických partnerstiev s renomovanými nadnárodnými IT spoločnosťami. V rokoch 2005 náš strategický partner, Microsoft, ocenil kvalitu vzájomných vzťahov udelením certifikátu Microsoft Gold Certified Partner. V roku 2006 k tomu pridal certifikát Microsoft Industry Awards 2006 Winner.

SOFTIP, a.s. je členom IT Asociácie Slovenska a členom klubu Slovak Gold. Od roku 2004 má certifikát na systém manažérstva kvality podľa ISO 9001:2000 s platnosťou na kompletný rozsah podnikateľských činností. V roku 2005 bol, ako jedna z prvých slovenských IT firiem, posúdený a ohodnotený aj agentúrou CRA RATING AGENCY /stredoeurópska afilácia MOODY´S Investors Service/, na základe čoho mu bolo udelené ratingové ohodnotenie v „investičnom pásme“. V tomto roku získal Národnú cenu SR za kvalitu 2006.

O společnosti solit project, s.r.o. (www.solitproject.sk)

Společnost solit project, s.r.o. poskytuje služby Project managementu v oblasti IT projektů a Business projektů. Hlavním přínosem poskytovaných služeb je především dočasné rozšíření řídící kapacity zákazníků a akcelerace jejich projektů se zaměřením na naplnění jejich potřeb a dosažení jejich cílů v řádných termínech. Služba Vedení projektu je podpořena zkušenostmi s efektivním řešením v různých oborech, profesních činnostech, liniovým vedením projektových týmů, a to i v oblastech kritických procesů, aplikací nebo projektů, které se do krize dostaly.

Služba Vedení IT nebo Business projektů společnosti solit project, s.r.o. je založena na nezávislosti této služby z pohledu dodávaného řešení nebo platformy.

Mezi společnosti využívající služeb solit project, s.r.o. v oblasti Vedení projektů patří řada obchodních či výrobních firem, rozpočtových či státních organizací s obratem převyšujícím stovky miliard ročně, ale i společnosti středního formátu s obratem jen několik desítek milionů.

Viac na http://www.softip.sk alebo na http://www.solitproject.sk

Dr. Pavel VITEK, riaditeľ marketingu SOFTIP, a.s.

SOFTIP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najmenej 10 mŕtvych pri výbuchu auta neďaleko šiitskej mešity
<< predchádzajúci článok
Vedci objavili látku spôsobujúcu eufóriu po alkohole