Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. decembra 2006

Spoločnosť Skanska SK zmenila obchodné menoSpoločnosť Skanska SK, a.s. sa začiatkom novembra premenovala na Skanska PS, a.s. Doteraz spoločnosť pôsobila ako back office a koordinátor podnikania na Slovensku, súčasne vykonávala aj činnosti ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. decembra (WEBNOVINY) - Spoločnosť Skanska SK, a.s. sa začiatkom novembra premenovala na Skanska PS, a.s. Doteraz spoločnosť pôsobila ako back office a koordinátor podnikania na Slovensku, súčasne vykonávala aj činnosti v pozemnom stavebníctve. Po organizačných zmenách sa bude aj naďalej venovať pozemnému stavebníctvu, avšak už bude na rovnakej úrovni ako ostatné divízie patriace do skupiny Skanska na Slovensku. Samostatnejšie budú za svoje výsledky hospodárenia zodpovedať aj ostatné divízie, Skanska BS, Skanska Technológie, Skanska Development, ako aj nedávno akvizovaný Stamart Martin. Informovala o tom špecialistka vonkajších vzťahov skupiny Skanska v SR Magdaléna Dobišová. Nový model organizačnej štruktúry prinesie podľa nej lepšiu koordináciu v rámci jednotlivých stavebných segmentov a podstatné zníženie režijných nákladov.

SITA

Nedávno akvizovaný Stamart Martin má patriť k pilierom skupiny Skanska v oblasti pozemného staviteľstva. "Slovenský trh sa v oblasti pozemného staviteľstva vyvíja dynamicky a Stamart bude v našich aktivitách významnou posilou," uviedol koncom novembra na margo prevzatia martinskej firmy skupinou Skanska predseda predstavenstva a generálny riaditeľ firmy Skanska PS Zdeněk Burda. Konsolidácia spoločnosti by sa mala zrealizovať v prvom štvrťroku 2007, pričom akvizícia podlieha ešte schváleniu regulačných úradov. Ako doplnila Dobišová, plánuje sa aj zmena obchodného názvu martinského podniku, pričom zrealizovať by sa mala v prvom polroku budúceho roka.

Stavebná skupina Skanska evidovala vlani na slovenskom trhu tržby v hodnote 5,831 mld. Sk pri prevádzkovom zisku 111 mil. Sk. Za deväť mesiacov tohto roka utŕžila 4,5 mld. Sk a od začiatku roka 2006 sa podarilo získať skupine nové zákazky za 6,6 mld. Sk a zásoba práce skupiny na Slovensku na ďalšie obdobie predstavuje 9,3 mld. Sk.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vedci objavili látku spôsobujúcu eufóriu po alkohole
<< predchádzajúci článok
Poslanci NR SR schválili začiatok konca úradu pre dohľad