Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. marca 2019

Súd rozhodol, že MV SR diskriminovalo Nový odborový zväz polícieOkresný súd Košice II v stredu (13. 3.) rozhodol o tom, že Ministerstvo vnútra SR diskriminovalo Nový odborový zväz polície (NOZP). MV SR (žalovaný) je podľa rozsudku povinné ...Zdieľať
Foto: Ilustračné foto
Bratislava/Košice 14. marca (TASR) - Okresný súd Košice II v stredu (13. 3.) rozhodol o tom, že Ministerstvo vnútra SR diskriminovalo Nový odborový zväz polície (NOZP). MV SR (žalovaný) je podľa rozsudku povinné zdržať sa konania, ktoré by diskriminovalo NOZP (žalobca) a jeho členov a porušovalo zásadu rovnakého zaobchádzania. TASR o tom informoval predseda NOZP Vojtech Klučarovský.


"Veríme, že hanbu, ktorú si Ministerstvo vnútra SR privodilo, ešte nezväčší nezmyselným odvolávaním sa voči rozhodnutiu," uviedol Klučarovský.

Súd okrem iného rozhodol, že ministerstvo je povinné nahradiť žalobcovi nemajetkovú ujmu vo výške 1000 eur a ospravedlniť sa mu formou tlačovej správy svojej hlavnej internetovej stránke a aj vo svojom periodiku "Zvesti".

"Ministerstvo vnútra SR ešte nedisponuje písomným vyhotovením rozsudku Okresného súdu Košice II. Po jeho doručení uskutoční v danej veci ďalšie právne kroky," uviedol rezort v reakcii na otázku TASR, či sa proti rozhodnutiu odvolá.

Nový odborový zväz polície podal v marci 2018 žalobu na Ministerstvo vnútra (MV) SR, keďže sa domnieval, že rezort k nemu nepristupuje rovnakým spôsobom ako k iným odborovým organizáciám v rámci MV SR. NOZP vznikol 1. júla 2015. V rámci polície funguje od roku 1990 Odborový zväz polície.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Parízek: Slovensko pomôže pri obnove Sýrie sumou 6,7 milióna eur
<< predchádzajúci článok
Mimovládky žalujú Paríž za prístup k boju proti klimatickým zmenám

Súd rozhodol, že MV SR diskriminovalo Nový odborový zväz polície - diskusné fórum čitateľov