Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. mája 2021

Sudkyňa ŠTS rozhoduje o väzbe Dušana K. po podaní obžalobyKoncom marca Dušana K. obvinili v novej trestnej veci, a to z prijímania úplatku.Zdieľať
Sudkyňa ŠTS rozhoduje o väzbe Dušana K. po podaní obžaloby

O súdnej väzbe bývalého špeciálneho prokurátora Dušana K. rozhoduje sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku.


Neverejný výsluch a neverejné zasadnutie s obvineným je naplánované od 9.00 h. Dušana K. eskortovali príslušníci policajného pohotovostného útvaru a Zboru väzenskej a justičnej stráže krátko po 8.00 h.

Ako potvrdil TASR obhajca obvineného Erik Magál, predmetom zasadnutia je aj žiadosť obhajoby o prepustenie z väzby. Tú podal Dušan K. po prvý raz od svojho zadržania. "Navrhli sme z našej strany písomný sľub, dohľad probačného úradníka a monitorovacie zaradenie. Kauciu sme nenavrhovali," priblížil advokát. Vyšetrovanie Dušana K., podľa slov Magála bolo jednostranné, dôkazy, ktoré navrhovala obhajoba, vykonané neboli a konanie prebiehalo v mnohých aspektoch v rozpore s Trestným poriadkom. Dušan K. od počiatku konania konštantne popiera spáchanie trestných činov.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na súd obžalobu na Dušana K. obvineného zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a ďalších trestných činov 20. apríla. Dušana K. zadržali a obvinili v októbri 2020 a stále je väzobne stíhaný. Dušan K. odvtedy nepožiadal o prepustenie z väzby. Svojej funkcie špeciálneho prokurátora sa vzdal krátko po obvinení. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka nedávno nezistil dôvody na zrušenie obvinenia Dušana K. Nevyhovel tak návrhu obvineného.

Dušan K. sa domáhal zrušenia uznesenia vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru o vznesení obvinenia z 22. októbra 2020 v spojení s uznesením prokurátora ÚŠP o zamietnutí sťažnosti z 21. januára 2021.

Koncom marca Dušana K. obvinili v novej trestnej veci, a to z prijímania úplatku. Dušan K. mal prijať úplatok vo výške 50.000 eur od podnikateľa Petra K. Úplatok sa týka trestnej veci bývalého riaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Jozefa R. Polícia ho zadržala pri minuloročnej akcii Judáš.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NAKA vypočúva rektorku Akadémie Policajného zboru Kurilovskú, výsluch má súvisieť s obvinením voči Kičurovi
<< predchádzajúci článok
Študentke omylom vstrekli šesť dávok vakcíny Pfizer

Sudkyňa ŠTS rozhoduje o väzbe Dušana K. po podaní obžaloby - diskusné fórum čitateľov